Чи можна перенести NFT із Tezos на інший чейн?

Чи можна перенести NFT із Tezos на інший чейн?

SEC не може вирішити, які токени є товарами, а які — цінними паперами. Проте ми всі знаємо, що NFT — 100% товари.

Сьогодні робитимемо з NFT те, що потрібно робити з товарами — виходити на нові ринки. А для цього протестуємо бріджинг невзаємозамінних токенів на інші блокчейни за допомогою XP.network.

Як працює кроссчейн-перенесення NFT на XP.network

Кросчейн-перенесення цифрових активів можна реалізувати двома способами:

 • своп — обмін токенів на одному блокчейні на ті ж токени на іншому. Працює тільки з активами, які емітент випустив на обох чейнах, наприклад USDT;
 • обгортання (wrap) — блокування токенів на одному блокчейні та випуск їх обгорнутих аналогів на іншому. Цей спосіб використовують мости Plenty bridge та Allbridge.

За допомогою обгортання можна переносити між блокчейнами будь-які активи, у тому числі невзаємозамінні токени. XP.network якраз дозволяє це зробити.

Користувач відправляє NFT на смарт-контракт XP.network у вихідній мережі, валідатори підтверджують депозит, і смарт-контракт проєкту на мережі призначення випускає такий самий NFT на гаманець користувача. З оберненим NFT можна працювати як зі звичайним: відправити другу, продати на маркетплейсі або навіть використовувати для отримання позики в лендінгових протоколах.

Щоб зробити кроссчейн-перенесення NFT безпечним, розробники XP.network запровадили білий список контрактів. Цей захід не дозволяє зловмисникам підробити популярні токени на кшталт BAYC, щоб продати їх колекціонерам на інших блокчейнах. Наприклад, з Tezos на інші блокчейни вдасться перенести лише токени, які були створені на Rarible та hic et nunc. Fxhash зараз не підтримується, але розробники відкриті до співпраці та за запитом можуть додати в білий список колекції з інших маркетплейсів.

Крім Tezos, XP.network підтримує Ethereum, Solana, Binance Chain, Tron та десяток інших блокчейнів.

Як перенести NFT з Tezos на інший чейн за допомогою XP.network

Спочатку потрібно відкрити bridge.xp.network, під’єднати гаманець, вибрати початковий блокчейн та мережу призначення. Ми будемо переносити токени з Tezos на Tron.

Відкриється вікно з переглядом NFT на підключеному гаманці. Токени із контрактів не з білого списку недоступні для перенесення.

На цій сторінці потрібно вставити адресу гаманця на блокчейні призначення, вибрати токени для перенесення та натиснути перемикач Approve selected NFTs. Комісія досить висока — 1,66 tez. Після натискання кнопки Send XP.network почне перенесення токена і відобразить статус операції.

Ми отримали NFT на гаманець Tron протягом хвилини. Гаманець Tronscan не відображав прив’язане зображення, а сам XP.network та маркетплейс NFTone взагалі не бачили NFT. Але маркетплейс APENFT одразу побачив об’єкт.

Однак при спробі виставити токен на продаж щось пішло не так з вини маркетплейсу APENFT або гаманця Tronlink.

Такі от справи.

Висновки

XP.network — цікавий інструмент для колекціонерів, художників та фліпперів. Теоретично він дозволяє мінтити NFT на блокчейні з дешевими транзакціями і продавати в мережі з багатими користувачами, переносити цілі колекції та збирати мавп як Танос збирав камені нескінченності.

Але під час тестування ми зіткнулися з проблемами. Обгорнутий токен на Tron не відображається в XP.network — ми не можемо його повернути. При спробі перенести інший токен на EVM-чейни ми постійно стикалися з помилкою і так і не змогли завершити операцію.

Якщо ви дійсно хочете перенести раніше куплені або змінчені на Tezos токени на інший чейн — спочатку створіть тестовий актив і проекспериментуйте з ним. А також поділіться з нами досвідом роботи з XP.network мостом, якщо вже ним користувалися.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter українською мовою
 4. Twitter російською мовою
 5. Twitter англійською мовою
 6. YouTube-канал
 7. Instagram
 8. LinkedIn
 9. hub ForkLog

наступний

Що таке мультисіг і навіщо він потрібний? Пояснюємо простими словами

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота