Лімітні ордери на SpicySwap: нововведення, яке всі пропустили

Лімітні ордери на SpicySwap: нововведення, яке всі пропустили

20 березня децентралізована біржа SpicySwap додала підтримку лімітних ордерів. Ми пропустили запуск через війну, але тепер надолужимо втрачене.

Розповідаємо, як працюють лімітні ордери на DEX, наскільки великий на них попит в DeFi і як з ними працює SpicySwap.

Що таке лімітні ордери

Біржовий ордер — це заявка на здійснення угоди. Існує три типи ордерів:

 • ринковий — укласти угоду прямо зараз за найкращою ціною;
 • стоп — укласти угоду за найкращою ціною, але тільки коли ціна досягне певної позначки;
 • лімітний — укласти угоду лише за вказаною ціною.

Найпростіше це уявити на прикладу ринку. Продавці в ятках виставляють лімітні ордери — вішають оголошення «Продам капусту по 100 гривень за кілограм». Покупці або беруть капусту одразу за ціною продавця — здійснюють угоду щодо ринку, або чекають, доки не з’явиться продавець із ціною 90 гривень за кілограм — виставляють стоп-ордери.

Продавці в ятках — основа будь-якого базару, а лімітні ордери — фундамент централізованих бірж. З їх допомогою маркетмейкери буквально формують ринок і забезпечують ліквідність для угод. Звичайні трейдери теж користуються лімітними ордерами, щоб уникнути проковзування під час торгівлі.

Децентралізованим біржам для роботи не потрібні лімітні ордери, оскільки ліквідність надходить у загальний пул, а не розподіляється за окремими ціновими рівнями.

Однак лімітні ордери корисні для користувачів:

 • для придбання токенів під час падіння або продажу на піку;
 • для усереднення позиції;
 • для торгівлі сіткою ордерів;
 • для обміну рівноцінних активів за курсом 1:1, якщо немає Flat Curve.

Хоча для цих цілей можна використовувати кастомних ботів з прямою взаємодією з контрактами DEX, але вбудоване рішення з лімітними ордерами завжди буде зручніше.

Наскільки лімітні ордери потрібні в DeFi

Для прикладу ми взяли 1inch — найпопулярнішу DEX з підтримкою лімітних ордерів на Ethereum. За допомогою Dune Analytics отримали дані щодо торгових обсягів, кількості користувачів та угод за останній рік.

У середньому користувач звичайного 1inch за рік наторгував на $141 тисячу, а користувач 1inch Limit Order Protocol — на $170 тисяч. На лімітні ордери є попит серед великих трейдерів.

Як працюють лімітні ордери на SpicySwap

SpicySwap ділиться на дві частини: звичайну SpicySwap з базовим функціоналом DEX та SpicyPro з лімітними ордерами та флеш-позиками.

Лімітні ордери SpicyPro можна використовувати для торгівлі у будь-якому пулі ліквідності SpicySwap. Лімітними заявками займається окремий смарт-контракт, який зберігає дані про активні ордери, а також заморожує активи для їх виконання та винагороду для виконавця.

При створенні заявки ордера користувач вибирає пул, а потім вводить умови виконання:

 • скільки токенів він продає (Amount In);
 • скільки токенів він хоче отримати (Amount Out) чи ціну виконання угоди;
 • винагорода (Execution Bounty) у токенах WTZ, яку отримає інший користувач за виконання ордера.

Наприкінці тисне кнопку Post і підписує транзакцію. Ордер потрапляє до бази даних контракту і починає зображатися у книзі ордерів.

Для виконання лімітного ордера потрібно скористатися спеціальним ботом. Для цього завантажити архів з Github, встановити Taquito та Node.js. У файлі index.js вказати адресу свого гаманця, налаштувати tezos-signer і лише тоді запустити в терміналі бота.

Бот циклічно перевірятиме кожну заявку в контракті лімітних ордерів і симулюватиме їх виконання. Так він перевіряє, чи вдасться виконати умову заявки — віддати власнику ордера необхідну кількість токенів. Якщо умова виконується, бот виконає лімітний ордер із під’єднаного до tezos-signer гаманця.

Виставлення лімітного ордера на SpicySwap виглядає просто, а ось виконання чужих ордерів — ні. Теоретично їх можна зробити зручніше за допомогою роутера ліквідності, який порівнюватиме вигідність виконання свопу проти пулу і проти найближчого лімітного ордера, а потім прийматиме рішення.

Ми сподіваємося, що SpicySwap продовжить розвивати свої фічі і покращувати користувальницький досвід. Крім лімітних ордерів, на цій DEX є флеш-позики через Youves та рецепти для батчингу типових операцій, але мало хто про них знає. SpicySwap та інші проєкти SalsaDAO заслуговують на більше уваги.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

Пропозиція оновлення Kathmandu: пояснюємо технічні фічі простими словами

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота