Чому APR Kolibri Savings Rate та youves Saving Pool відрізняються на 5%

Чому APR Kolibri Savings Rate та youves Saving Pool відрізняються на 5%

У грудні спільнота алгоритмічного стейблкоїну ​​Kolibri прийняла пропозицію KIP-010 про запуск Kolibri Savings Rate. Власники kUSD блокують їх у пулі та заробляють 10,75% річних. Користувачі іншого стейблкоїна youves також можуть заблокувати свої uUSD, але вже під 15,3% річних. Звідки така різниця у прибутковості?

Пояснюємо, як працює Kolibri Savings Rate та youves Saving Pool, звідки вони беруть прибуток для виплат і чому прибутковість Kolibri та youves так відрізняються.

Що таке Kolibri Savings Rate

Користувач вносить kUSD на контракт Kolibri Savings Rate та отримує токени KSR. Вони репрезентують частку у загальному пулі, приблизно як LP-токени на децентралізованих біржах.

При кожному депозиті чи виведенні kUSD смарт-контракт Kolibri Savings Rate забирає kUSD зі стабілізаційного фонду Kolibri. Кількість kUSD на контракті Kolibri Savings Rate зростає швидше, ніж кількість KSR на руках у користувачів, що забезпечує 10,75% річних у kUSD при погашенні KSR.

Kolibri Savings Rate у ділі: при 14 614 KSR на балансі контракту вже є 14 619 kUSD.

Звідки Kolibri Savings Rate бере гроші для виплат

Алгоритмічні стейблкоїни зазвичай забезпечені нативними токенами блокчейна — tez, ETH та іншими. Користувачі відкривають пічки (сховища), вносять туди забезпечення та випускають стейблкоїни.

Якщо співвідношення вартості застави та випущених під неї стейблкоїнів падає нижче за певний коефіцієнт, інші користувачі можуть її ліквідувати — погасити стейблкоїни та забрати собі забезпечення.

Зазвичай коефіцієнт для ліквідації становить 200%. Поки застава коштує вдвічі більше за випущені стейблкоїни, пічку не ліквідують.


Але криптовалютний ринок волатильний, і ціна токена забезпечення може впасти на 50% і нижче рівня, при якому користувач випустив стейблкоїни. У такому разі забезпечення його печі коштуватиме менше, ніж вартість випущених стейблкоїнів. Іншим користувачам буде невигідно ліквідувати цю пічку, оскільки вони зазнають збитків. Якщо таких печей буде занадто багато, стейблкоїн втратить довіру і розвалиться.

Щоб такого не трапилося, розробники Kolibri запустили стабілізаційний фонд – крайній засіб ліквідації. Власники печей платять стабілізаційну комісію, щоб у разі падіння цін фонд погасив невигідні пічки та врятував ситуацію.

Стабілізаційна комісія Kolibri складає 21,5% річних у kUSD. З них 90% ідуть до стабілізаційного фонду, а ще 10% — до фонду розробників.

Контракт Kolibri Savings Rate при кожному депозиті або виведенні коштів рахує, скільки коштів йому не вистачає до 10,75% річних, і забирає потрібну суму зі стабілізаційного фонду.

У разі виявлення багів або вразливостей в Savings Rate розробники можуть зупинити нарахування прибутку та захистити стабілізаційний фонд. Також KolibriDAO може змінити відсоток прибутку та адресу, з якої Kolibri Savings Rate отримуватиме кошти.

Як працює youves Saving Pool і чому у нього більший прибуток

Як і в Kolibri, користувачі youves блокують uUSD в пулі і отримують прибуток — 15,29% річних. Пул бере кошти для виплат із комісії за мінтинг токенів — Lending Fee. Вона становить біля 7,7% від випущених uUSD: Saving-пул отримує 6,7%, а ще 1% йде в стейкінг-пул керівницького токена YOU.

Чому youves з комісією 7% виплачує 15% річних, якщо Kolibri з комісією 21,5% нараховує всього 10,75% річних? Річ у тому, що Kolibri платить користувачам за фіксованою ставкою, а решту відкладає на чорний день. Youves же не використовує стабілізаційний фонд і розподіляє між користувачами майже всі зібрані комісії.

Відповідно, прибуток youves Saving Pool залежить від кількості заблокованих коштів. Наразі користувачі внесли в пул 43% від випущених uUSD, і ставка становить (6,7/43) × 100 = 15,3%. Якщо частка заблокованих uUSD зросте до 65-70%, користувачі Saving Pool отримуватимуть 10% річних.

Хоча youves не використовує стабілізаційний фонд, uUSD також захищений від падіння ціни tez. Цьому сприяє механізм Conversion Right — право мінтера обміняти частину застави на uUSD зі спеціального пулу, щоб збільшити коефіцієнт і врятувати свої tez від ліквідації. При цьому мінтер викуповує uUSD за завищеним курсом, що допомагає скоригувати прив’язку стейблкоїну ​​до долара.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Що таке стандарти токенів: розбираємось на прикладі WiFi, USB та Tezos

Читайте схожі пости

Стейкінг та ще два способи отримувати пасивний дохід на Tezos

Стейкінг та ще два способи отримувати пасивний дохід на Tezos

Що таке стандарти токенів: розбираємось на прикладі WiFi, USB та Tezos

Що таке стандарти токенів: розбираємось на прикладі WiFi, USB та Tezos

Формальна верифікація: фіча Tezos, про яку ніхто не говорить

Формальна верифікація: фіча Tezos, про яку ніхто не говорить

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота