DAO для DeFi в кілька кліків: огляд Homebase на Tezos

DAO для DeFi в кілька кліків: огляд Homebase на Tezos

10 вересня TQ Tezos запустила в мейннеті Homebase — платформу для створення децентралізованих автономних організацій на базі шаблонів. У версії v0.4 можна в кілька кліків створити контракт для управління коштами проєкту або смарт-контрактом.

Ми створили на Homebase тестову організацію і зробили огляд платформи.

Що таке DAO

DAO або децентралізовані автономні організації — це смарт-контракти для колективного управління блокчейн-проєктами. З їх допомогою інвестори проводять голосування з автоматичним підрахунком голосів, а іноді — з автоматичним виконанням прийнятих рішень. Наприклад, учасники DAO для алгоритмічного стейблкоїна можуть змінювати коефіцієнт застави для випуску нових токенів, розширювати список токенів для внесення застави або голосувати за додавання нових валют.

Яким би корисним не було DAO для розвитку проєкту, можливість колективного управління — це додатковий і необов’язковий функціонал. Часто розробники додатків зосереджуються на основному функціоналі, і впроваджують контракти та інтерфейс для DAO через кілька місяців або років після запуску проєкту.

Homebase використовує концепцію, описану розробником Crunchy.network Джошуа Дешантом — DeFi-as-a-Service. Замість того щоб робити все з нуля, розробники можуть заповнити шаблон і запустити смарт-контракт DAO в кілька кліків.

Функціонал Homebase

На момент публікації Homebase підтримує два види організацій:

  • RegistryDAO — децентралізоване сховище для пари «ключ-значення». З його допомогою користувачі вносять пропозиції з прив’язкою до id поста на Tezos Agora і голосують за них.
  • TreasuryDAO — колективне управління заблокованими в DAO tez і FA2-токенами.

Користувачі можуть експериментувати з DAO в тестовій мережі florencenet або відразу створити децентралізовану організацію в мейннеті. Додаток підтримує гаманці Spire, Temple, Galleon, Kukai, Umami й Airgap.

На головній сторінці Homebase можна переглянути організації, які створили інші користувачі.

У Homebase є графічний інтерфейс, але зацікавлені розробники можуть опублікувати смарт-контракт DAO за допомогою клієнта Tezos. Інструкція — на GitHub Tezos Commons.

Запуск DAO на florencenet

Спочатку потрібно перейти в вебдодаток Homebase, вибрати мережу і під’єднати гаманець. Ми вибрали florencenet, щоб не витрачати справжні tez в разі помилки.

Потім Homebase пропонує вибрати шаблон контракту — TreasuryDAO або RegistryDAO. Ми вибрали Treasury.

Потрібно заповнити інформацію про DAO: вказати контракт токена, за допомогою якого користувачі будуть вносити пропозиції, назву організації, адреси адміністратора і захисника.

Потім — налаштувати параметри голосування: кількість циклів для проведення голосування, затримку перед виконанням пропозиції, термін придатності пропозиції та мінімальний стейк для внесення пропозицій. Також потрібно вказати відсоток стейка, який отримують назад автори провалилися пропозицій, і мінімальну та максимальну кількість tez для голосування.

Налаштування кворуму — умов для прийняття і виконання пропозиції.

В кінці потрібно підтвердити правильність заповнення шаблону. При створенні DAO потрібно підписати дві транзакції: одну для публікації контракту з метаданими, другу для публікації контракту DAO. Оригінація контрактів коштувала 6 tez.

Після публікації контрактів Homebase запропонував показати сторінку управління DAO. На ній можна внести депозит у токенах організації, поповнити казну в tez, переглянути активних учасників і запропонувати передати токени з казни на адресу.

Висновки

Homebase — корисний інструмент для проєктів, які хочуть швидко під’єднати децентралізоване управління. Нам сподобалося, що до голосувань можна прикріплювати id постів на Agora, щоб користувачам було зручніше вивчити пропозицію.

Сподіваємося, що в майбутньому розробники додадуть інші шаблони для створення DAO, і це допоможе розвитку і децентралізації проєктів на Tezos.

Підписуйтесь на соцмережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

наступний

$3000 за грьобаного ящера: розповідаємо про NFT-колекцію Tezzardz на Tezos

Читайте схожі пости

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Де зараз найвигідніший фармінг на Tezos?

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Ф’ючерси на Tezos: тестуємо децентралізовану платформу деривативів Zenith

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Як купити Porsche за tez: огляд Smartlink Marketplace

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота