Хадріен Зера з Nomadic Labs: корпораціям варто ставати бейкерами хоча б заради того, щоб насолодитись красою Tezos

Хадріен Зера з Nomadic Labs: корпораціям варто ставати бейкерами хоча б заради того, щоб насолодитись красою Tezos

Ми поспілкувалися з Хадріеном Зера — менеджером по впровадженню технології Tezos в Nomadic Labs.

Компанія Nomadic Labs розробляє програмне забезпечення Tezos, алгоритм консенсусу Tenderbake, мову програмування смарт-контрактів Michelson та гаманець Umami. Також вона допомагає європейським компаніям вивчати та впроваджувати блокчейн в бізнес-процеси.

Хадріен Зера розповів про те, чому Ubisoft вивчає Tezos, чого хочуть корпоративні бейкери і як Єврокомісія буде регулювати стейблкоіни.

Розкажіть про своє знайомство з криптовалютою. Що вас привабило в Tezos?

Я інженер з автоматизації. Спочатку навчався у Франції, завершив навчання в Бразилії. Після навчання я працював регіональним менеджером з продажу в енергетичній галузі. У вільний час ми з другом торгували опціонами на місцевій платформі B3.

У 2017 році друг порадив мені ознайомитися з технологією блокчейн. Я вивчив різні проєкти та прочитав white paper Tezos незадовго до ICO. Мені сподобався механізм управління Tezos і те, що співзасновник проєкту Артур Брейтман закінчив Політехнічну школу в Парижі (École Polytechnique). Пізніше я купив Tez на ICO і стежив за розвитком проєкту.

До 2018 року я втомився від енергетичної галузі та поганого інвестиційного клімату Латинської Америки. Вирішив повернутися до Франції та отримати ступінь магістра з фінансової математики. Тоді я спонтанно приєднався до Nomadic Labs, щоб допомагати їм просувати технології Tezos у Франції.

Що Nomadic Labs робить для екосистеми Tezos?

Моє завдання в Nomadic Labs — зробити так, щоб бізнес користувався Tezos. Наша команда впроваджує Tezos у французькі, люксембурзькі та бельгійські екосистеми. Для цього ми вчимо кінцевих користувачів працювати з Tezos.

Впровадження нової технології в бізнес — це складний і дорогий процес. Цим займаються спеціальні компанії — інтегратори. Nomadic Labs могла стати інтегратором: відкрити відділ розробки та продажу ПО на протоколі Tezos і продавати рішення. Але ми вважали за краще навчити сторонніх інтеграторів розробляти на Tezos. Так вони зможуть одночасно створювати корисні для спільноти open-source інструменти та заробляти на їх впровадженні в бізнес.

Потім ми застосували ту ж стратегію до юридичних і консалтингових компаній. Nomadic Labs не продає свої консалтингові послуги на основі Tezos. Натомість вона вчить юридичні фірми працювати з Tezos, а вони самі інтегрують технологію в їх бізнес. Ми зробили те ж саме з концепцією «блокчейн як послуга»: допомогли розробити платформи токенізації та розгортання вузлів, а також інші сервіси.

Так ми в Nomadic Labs створили екосистему, яка відповідає на запити кінцевих користувачів. Банки, стартапи, і енергетичні компанії самі створюють проєкти на основі Tezos.

А зараз ми працюємо над проєктами зі страхування та управління активами, NFT і платформами токенізації активів.

Яким компаніям слід використовувати технологію блокчейн?

Кожна компанія повинна користуватись блокчейном, якщо їй це вигідно. У Nomadic Labs відкритий підхід: ми намагаємося допомогти всім, хто хоче розробляти на Tezos. Оскільки наші ресурси обмежені, ми вважаємо за краще працювати з компаніями, чиї розробки залучать на Tezos нових користувачів або піднімуть впізнаваність екосистеми.

Чому Ubisoft вирішила стати корпоративним бейкером?

Як і багато компаній, Ubisoft шукала технологію з масштабуванням, низькими транзакційними комісіями та енергоефективним алгоритмом консенсусу. Tezos відповідає цим вимогам, тому Ubisoft захотіла вивчити наші технології. Ми надали їм технічну підтримку і допомогли налаштувати вузол валідатора.

Як ви оцінюєте перспективи блокчейну в ігровій індустрії?

Технологію блокчейн часто називають інтернетом цінностей. Багато внутрішньоігрових предметів також мають цінність. Якщо їх токенізувати, то гравцям буде простіше їх обмінювати та отримувати, а NFT допоможуть показати унікальність рідкісних речей. Так що блокчейн і гри можна об’єднати.

До Ubisoft корпоративним бейкером Tezos стала французька страхова компанія Wakam. Що таке корпоративний бейкінг і чому в ньому зацікавлені великі компанії?

Статус корпоративного бейкера означає, що ви серйозна компанія, і ваша бізнес-модель не будується на одному лише бейкінгу.

За допомогою корпоративного бейкінгу ми хотіли покращити репрезентацію користувачів Tezos. Серед них багато звичайних людей, але також є банки, енергетичні та консалтингові компанії. Так чому б їм не зробити свій внесок в блокчейн, яким вони користуються? В ідеалі, університети, стартапи, лікарні також стануть бейкерами Tezos, і ми отримаємо повну репрезентацію користувачів екосистеми.

Компанії хочуть стати корпоративними бейкерами, щоб вивчити можливість включати певні транзакції в власноруч створені блоки. Так вони зможуть продавати місце у своїх блоках іншим компаніям, щоб ті випадково не заплатили комісію бейкеру, який знаходиться в країні з чорного списку FATF. А деякі компанії стають бейкерами, щоб заробляти Tez і оплачувати виконання смарт-контрактів.

Які ще переваги отримують корпоративні бейкери?

Компанії отримують доступ до децентралізованого протоколу, який оновлюється гладко і без хардфорків. Корпоративні бейкери можуть голосувати за версію протоколу, яку вони використовують для своїх додатків. Я вважаю, що корпораціям варто ставати бейкерами хоча б заради того, щоб насолодитись красою Tezos.

Також бейкери запускають власні вузли в мережі Tezos. Вони будуть корисні, коли при розробці проєкту знадобиться доступ до надійного вузла.

У березні банк Société Générale та Nomadic Labs підтримали випуск стейблкоїна Lugh (EURL). Як ви оцінюєте перспективи стейблкоїнів в Європі?

На цей час Єврокомісія працює над законопроєктом про регулювання ринків криптоактивів (Markets in Crypto-Assets Regulation або MiCA). Цей документ спрямований на регулювання стейблкоїнів в Європі.

Як я зрозумів, для торгівлі централізованими стейблкоїнами типу USDC чи USDT європейським біржам потрібно буде отримати банківську ліцензію або ліцензію на роботу з електронними грошима (EMI).

MiCA буде менш суворо регулювати торгівлю децентралізованими стейблкоїнами начебто DAI або KUSD на Tezos, але конкретики поки немає.

Проєкт Lugh з самого початку хотів відповідати вимогам французьких регуляторів. EURL — перший цифровий актив з прив’язкою до євро, який повністю забезпечений активами одного з найбільших французьких банків Société Générale. Аудит проєкту проводить PwC. Швидше за все, Lugh буде відповідати правовій базі MiCA, оскільки він сумісний з цифровим євро.

Регулятори в Європі неохоче допускають поширення стейблкоїнів. Сумісна з європейським законодавством стратегія — найбезпечніший спосіб створити широко використовуваний стейблкоїн. Проєкт Lugh вибрав саме таку стратегію.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

наступний

Мережа Tezos активувала шосте оновлення протоколу Florence

Читайте схожі пости

Розробник оракула ubinetic для Tezos: у провайдерів даних є стимул шахраювати

Розробник оракула ubinetic для Tezos: у провайдерів даних є стимул шахраювати

Бернд Оострум і Ом Мальвія з Tezsure: завдання Plenty DeFi — залучити ліквідність в Tezos

Бернд Оострум і Ом Мальвія з Tezsure: завдання Plenty DeFi — залучити ліквідність в Tezos

Анастасія Кондаурова з MadFish: QuipuSwap розв’язала проблему відсутності децентралізованих бірж на Tezos

Анастасія Кондаурова з MadFish: QuipuSwap розв’язала проблему відсутності децентралізованих бірж на Tezos

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота