fbpx
news,Q&A - 12.10.2020

Q&A з менеджером з впровадження Nomadic Labs Хадріеном Зера

Після оголошення про те, що Société Générale-Forge вибрали Tezos для проведення експериментів з цифровою валютою Центрального банку (CBDC) Tezos Foundation поговорили з Хадріеном Зера, менеджером по впровадженню Nomadic Labs. Ми підготували переклад їхньої бесіди.

Хадріен Зера розповів, як виник проект і його подальший розвиток.

Що таке цифрова валюта центробанку (CBDC)?

CBDC — це цифрова форма валюти. Вона випускається і регулюється центральним банком. Це числове вираження фіатної валюти. CBDC забезпечено валютними резервами (дорогоцінними металами, такими як золото або місцева/іноземна валюта), щоб гарантувати стабільність вартості. CBDC може використовуватися як метод оплати, оцінний резерв або розрахункова одиниця.

Нещодавно було оголошено, що Societe Generale обрали Tezos для тестування цифрової валюти Банку Франції. Як це сталося?

Nomadic Labs вели переговори з Société Générale з 2019 року. 12 квітня 2020 року, коли губернатор Банку Франції виступив з промовою про CBDC, стало зрозуміло, що Банк збирається запустити проект по CBDC. Уважно ознайомившись з його виступом, стало ясно, що CBDC буде масовим. З того часу ми сподівалися стати партнером організації, здатної реалізувати такий проєкт: Société Générale-Forge виявилися найбільш підходящим варіантом для співпраці.

Як довго Nomadic Labs працює над цим проектом?

Для Nomadic Labs проєкт стартував в кінці 2019 року, коли ми, запустивши розробку прототипу стейблкоіна Євро, сумісного з PSD2, очікували запит на експерименти від Банку Франції. Це відкритий проєкт, більш детальну інформацію про який можна знайти тут.

Які очікування Банку Франції в рамках даних експериментів?

Експерименти переслідують три мети:

 1. Продемонструвати, як «класичні» варіанти використання валюти центрального банку можуть бути реалізовані за допомогою CBDC, заснованого на різних технологіях.
 2. Визначити переваги впровадження CBDC для поточної фінансової екосистеми і зрозуміти, як CBDC може сприяти фінансовим інноваціям.
 3. Детально проаналізувати, як введення CBDC може вплинути на фінансову стабільність, грошово-кредитну політику і регуляторне середовище.

Інші новини екосистеми

Цього тижня ми оголосили про прийняття двох нових членів до Ради Tezos Foundation: Аніла Мадхавапедді (Anil Madhavapeddy), викладача (доцента) Комп’ютерної лабораторії Кембриджського університету, і Кріса Райта (Chris Wright), Старшого віце-президента і Головного технічного директора Red Hat. Ми раді вітати колег і сподіваємося, що їх багаторічний досвід розробки програмного забезпечення і технічні знання допоможуть розвивати проект Tezos. Нижче Ви можете ознайомитися з останніми новинами екосистеми:

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти