У що пограти на Tezos? Розбираємось!

У що пограти на Tezos? Розбираємось!

У 2021 році індустрія відеоігор заробила $180 млрд, з них браузерні ігри — $2,6 млрд. При цьому одна лише Axie Infinity на Ethereum заробила за рік $1,3 млрд. А у що можна пограти на Tezos?

Ми постаралися знайти всі круті ігри, які вже працюють або заплановані запуститись на Tezos.

Tezotopia

Перша велика блокчейн-гра на Tezos про колекціонування NFT-земель, видобуток та продаж ресурсів. 4 травня розробники gif.games планують запустити PVP-битви та поглиблювати геймплей.

Основа Tezotopia — блоки землі з нескінченною генерацією, tezotop-и. У березні 2021 року розробники згенерували перші 300 блоків, а наступні блоки створювали гравці.

Кожен tezotop може генерувати ресурси: Unobtanium (UNO), мінерали, енергію та машинерію. Ресурси потрібні для будівництва юнітів та участі у битвах. Щоб підвищити видобуток ресурсів, гравці купують артефакти та встановлюють їх на блоки.

Ще в Tezotopia є два види NFT-юнітів: дипломати та шпигуни. За допомогою дипломатів можна здавати своїх юнітів у найм, давати своїм блокам землі нормальні назви замість «block #9001» або посилати вільних юнітів добувати UNO. Шпигуни необхідні виконання складних завдань на кшталт вбивства дипломатів.

Судячи з планів gif.games, Tezotopia скоро перетвориться на найбільшу 4X-стратегію формату Play2Earn. gif.games анонсували запуск маркетингових кампаній, націлених переманити користувачів Ethereum на Tezos. Також Tezotopia влаштовуватиме колаборації з NFT-проєктами на кшталт Ottez, щоб зробити гру ще привабливішою на вигляд.

PixelDebates

По суті, PixelDebates — це аналог Hearthstone у сеттингу політики. Гравець обирає чемпіона — одного з президентів США, збирає йому колоду з аргументів та риторичних прийомів, і за допомогою незручних питань намагається опустити силу духу опонента до нуля.

На відміну від інших колекційних карткових ігор, у PixelDebates немає окремого показника магії чи очок дій, які потрібно витратити, щоб виставити карту на стіл — замість них витрачається сила духу президента. Якщо опонент грамотно захиститься від усіх нападок, атакуючий просто розіб’є собі голову і програє.

Правила PixelDebates досить складні: карти мають оборотні та незворотні ефекти, а прихильність президента (alignment) посилює ефекти певних карток. Глядачі реагують на дії гравців та впливають на їхню силу духу. Карти мають три рівні рідкості, від яких залежить їх ефективність.

У PixelDebates можна безкоштовно грати проти комп’ютера у режимі Practice. Щоб змагатися з іншими гравцями та заробляти токени PXL потрібно купити один із епічних NFT PixelPOTUS. Також можна пройти кампанію: перемогти комп’ютерних опонентів із заздалегідь складеними потужними колодами, щоб отримати велику нагороду.

Розробники планують додати більше президентів та карток для гри, а також нові кампанії. Тож Tezos незабаром отримає свій аналог Hearthstone.

Reckless

Reckless — гра про дуелі гладіаторів. Гравці бігають по арені і намагаються потрапити один в одного сокирами, які потім потрібно підняти. Кожне попадання забирає в гладіатора одну з кінцівок і зменшує його швидкість пересування. Коли залишається тільки голова, наступне влучення сокирою стає останнім.

У грі є NFT, але вони використовуються лише для кастомізації персонажа та не впливають на геймплей.

Emergents TCG

Emergents Trading Card Game — колекційна карткова гра для супергероїв та лиходіїв. Її розробляють колишні співробітники DC Comics, Wizards of the Coast, Valve, а також професійні гравці Magic: the Gathering.

У розробників має вийти серйозний конкурент популярним ККІ.

По-перше, вони сфокусовані на геймплї і відчуттях від ігрового процесу, а не на Play2Earn-механіках на кшталт стейкінгу та фермерства. Розробники хочуть, щоб користувачі приходили в Emergents саме заради гри, а не для заробітку.

По-друге, Emergents постарається мінімізувати видиму взаємодію користувачів із блокчейном. Нові гравці отримають безкоштовні колоди карт та одразу зможуть грати, можливо що й без під’єднання гаманця. Просунуті користувачі зможуть торгувати картками на маркетплейсах або в самій грі. В ідеалі, досвід покупки карт Emergents за tez не відрізнятиметься від покупки бустерів за якісь кристали в мобільних іграх.

Що цікавого ми помітили

Tezotopia — найстаріший із розглянутих проєктів. Щоб почати грати, користувач повинен купити tezotop, а потім витрачати гроші на транзакції та купівлю потрібних речей.

У PixelDebates та Reckless можна грати безкоштовно: потрібно лише підключити гаманець для ідентифікації гравця. Згідно з FAQ, Emergents теж можна буде грати без обов‘язкових покупок та взаємодії з блокчейном. Це важливо для популяризації блокчейн-ігор: не всі готові купувати NFT, аби лише спробувати гру.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Деталі оновлення Jakarta: на Tezos з’явиться Optimistic Rollups

Читайте схожі пости

Blockxer від Blokhaus: мемний перший бітемап на Tezos

Blockxer від Blokhaus: мемний перший бітемап на Tezos

Потрібно більше золота: земля на SalsaDAO

Потрібно більше золота: земля на SalsaDAO

Огляд гри Emergents: краща колекційна карткова гра на Tezos

Огляд гри Emergents: краща колекційна карткова гра на Tezos

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота