Ми придумали, як використовувати NFT в іграх (і ні, це не скіни)

Ми придумали, як використовувати NFT в іграх (і ні, це не скіни)

Ми придумали новий юзкейс для NFT. Розробники зароблятимуть як раніше, а гравці отримають реальну користь.

Геймери та ігрові журналісти критикують впровадження NFT в іграх. Ігрові предмети у вигляді NFT, токени замість внутрішньої валюти або просто використання блокчейна — все не так.

Проблема: ігри зникають з облікових записів

Отже, ігри продаються в онлайн-магазинах на кшталт Steam, Epic Games Store, Playstation Store, Microsoft Store та інших. Ці магазини ведуть реєстри облікових записів та записують, хто та які ігри купив.

Коли користувач запускає додаток магазину, він генерує одноразовий токен для запитів до реєстру. Але через збої в генерації токенів трапляється так, що реєстр не приймає запити або не відображає деякі записи. В результаті користувач втрачає доступ до куплених ігор та внутрішньоігрових предметів.

Зникнення ігор з облікового запису — не одиничний випадок. На ігрових форумах є сотні постів виду «Я купив гру, але тепер її немає у моїй бібліотеці». У FAQ Steam є окрема сторінка про зникнення ігор, яка радить почекати, перезапустити Steam або зайти в правильний аккаунт.

На основі токенів також працюють інші функції на кшталт захисту від піратства. Наприклад, Steam при завантаженні гри шифрує основний виконуваний файл поточним токеном користувача і розшифровує при запуску. В результаті гру не можна запустити без увімкненого Steam.

Рішення: прив’язати ігри до NFT

Користувач купує гру та отримує на свою адресу NFT цієї гри. До токену прив’язана назва та версія гри, дата покупки, платформа та інша важлива інформація. Сервіс гри перевіряє наявність NFT та дозволяє запустити гру або зайти в онлайн.

По суті, ігри-NFT будуть працювати так само як одноразові токени. Але перманентний NFT розв’яже проблему зі зникненням ігор з облікового запису при неправильній генерації токена доступу.

Крім того, NFT підійдуть для створення вторинного ринку ігор. Зараз гравці мають лише два способи передати комусь раніше куплену гру: віддати диск, якщо гра була на диску, або ж передати дані для входу в аккаунт. Диски дряпаються, за передачу облікового запису можна отримати бан при підозрі в крадіжці, а ось відправляти NFT можна без обмежень.

Уявіть, що той же Steam — це багатоповерховий будинок, а кожна гра — окрема кімната. Зараз на вході в будинок сидить консьєрж, який вирішує, до яких кімнат може зайти користувач. При використанні NFT консьєрж не потрібен: гравці отримують ключі та відчиняють ними потрібні двері.

Що ще корисного в іграх-NFT

NFT зберігають унікальні дані у вигляді посилань у метаданих. Наприклад, метадані NFT з відео містять посилання на відео та на обкладинки різних розмірів. Автор токена не може змінити посилання, але може змінювати файли, до яких вони ведуть.

У такому випадку до ігор NFT можна прив’язати хмарні збереження. Наприклад, при покупці гри магазин додає в метадані NFT посилання на три порожні файли зі збереженнями. Коли користувач запускає гру, вона створює новий файл зі збереженням на комп’ютері, а потім дублює його у сховище за посиланням.

А ще використання NFT допоможе захистити геймерів від крадіжок акаунтів. Для крадіжки хакеру потрібно дізнатися електронну пошту гравця та підібрати пароль. Також зломщики використовують фішинг: користувач переходить за посиланням, вводить свої логін та пароль і буквально віддає їх у руки хакерам.

Аккаунти-гаманці будуть безпечнішими: при підключенні гаманця програма або сайт отримує доступ до публічного ключа, але не може передати токени без прямої згоди користувача. До того ж гравець може зберігати приватний ключ на окремому пристрої типу Ledger, який захистить обліковий запис навіть якщо хакер отримає доступ до комп’ютера.

Недоліки ігор-NFT

Основний недолік — складність для кінцевих користувачів. Замість звичного «запустив додаток, ввів пароль», їм доведеться самостійно керувати криптовалютним гаманцем. Не всі захочуть опановувати нові технології.

Що ви думаєте про використання NFT для дистрибуції ігор? Розкажіть у наших соцмережах:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube-канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Стейкінг та ще два способи отримувати пасивний дохід на Tezos

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота