Огляд fx(text): децентралізований web3-блогінг на fxhash

Огляд fx(text): децентралізований web3-блогінг на fxhash

30 серпня fxhash запустив текстову NFT-платформу fx(text). Замістьз ображень — статті із зображеннями, які можна редагувати після мінтингу.

Розповідаємо, як працює fx(text), як на ньому публікувати і який контент можна знайти.

Що таке fx(text)

fx(text) — web3-майданчик для публікації текстових NFT. Автор володіє контентом: токен зберігається в Tezos, текст — в IPFS, а не на централізованих серверах. На відміну від Typed, який підтримує лише чистий текст, fx(text) більше схожий на Medium.

По-перше, fx(text) використовує мову розмітки текстових документів Markdown: заголовки, посилання, зображення та інші елементи. По-друге, автор NFT-матеріалу на fx(text) може його редагувати навіть після мінтингу токена.

fxhash відомий складним процесом публікації генеративних NFT. Замість «перетягніть зображення сюди» автор завантажує на сайт html, css та js-скрипт для генерації токена у zip-архіві. Якщо ви не розумієте в чому складність — прочитайте про пригоди Zancan у процесі створення A Bugged Forest, однієї з найдорожчих колекцій на Tezos.

fx(text) виглядає як звичайний WYSIWYG-редактор: користувач вводить заголовок, додаєте обкладинку, пише текст і натискає Mint.

Щоб опублікувати щось, потрібно зайти у свій профіль fxhash і перейти на вкладку Articles.

Опубліковані матеріали інших користувачів можна переглянути на вкладці Articles у розділі Explore.

Чому автори можуть редагувати NFT на fx(text)

Під NFT ми маємо на увазі не просто невзаємозамінні токени, але й те, що їх не можна змінити після публікації. Однак з текстом все інакше: автор може захотіти виправити помилку, додати ілюстрацію, прибрати посилання або змінити щось ще.

fx(text) реалізував можливість редагування через зміну метаданих. Через це виникає питання щодо права власності. У традиційних NFT покупець володіє об’єктом, який записаний в метаданих токена. Чи володітиме він ними, якщо автор NFT може змінювати метадані?

Команда fxhash вважає, що при редагуванні NFT-статті покупець все одно володітиме історією зміни метаданих. У контракті токена залишаться посилання на старі метадані (контент), які можна відкрити в інтерфейсі fx(text) на кнопці Revisions.

Наприклад, Playman опублікував статтю про торгівлю NFT та двічі її змінив. За натисканням версії fx(text) відкриє вікно з посиланням artifactURI на вибрану версію.

Кому потрібні текстові NFT

fx(text) буде корисним усім, хто переживає за збереження своєї праці, побоюється цензури або хоче ділитися думками з такими ж блокчейн та NFT-ентузіастами. Крім зображення та відео в публікацію на fx(text) можна включити інші NFT та посилання на IPFS, вбудувати контент із YouTube, Twitter та Spotify. Загалом можливостей багато.

Наприклад, художник aebrer створив сайт-візитку на кшталт linktree.

Деякі художники почали розповідати про свої колекції, процес роботи та джерела натхнення.

Hewey опублікував інструкцію щодо використання бібліотеки p5js для створення генеративних NFT.

Висновки

fx(text) виглядають як повноцінна децентралізована платформа для ведення блогів. На додаток, вже другого дня після запуску на ній з’явилося багато цікавого контенту.

На базі fx(text) можна реалізувати багато крутих ідей. Наприклад, розсилку NFT-матеріалів на адреси підписників. Повідомлення в Twitter можна пропустити, а повідомлення про отримання нового токена навряд чи.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram−канал
  2. Facebook.
  3. Twitter російською та українською мовами
  4. Twitter англійською мовою
  5. YouTube−канал
  6. Instagram
  7. LinkedIn
  8. hub на ForkLog

наступний

Економіка Tezos у серпні: активних користувачів стає все більше

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота