fx_dungeon_2: Proof of Concept NFT-гри від PRJKTNEON

fx_dungeon_2: Proof of Concept NFT-гри від PRJKTNEON

Виявилося, що в NFT можна вбудувати повноцінну гру. Майже повноцінну, але гру!

PRJKTNEON анонсували випуск rougelike міні-гри на блокчейні Tezos, а ми купили цей NFT та спробували зіграти. 70 хвилин фана за 6,66 tez — непогано!

Геймплей fx_dungeon_2: як виграти та не психанути (ніяк)

NFT-токени на маркетплейсі fxhash — це не просто звичні нам картинки з унікальними адресами та історією купівлі/продажу. Платформа дозволяє випускати токени із вбудованим кодом JavaScript. Раніше художники використовували js-код лише для генерації зображень на кшталт Garden,Monoliths. Виявилося, що в токен можна записати цілу гру.

Якщо коротко, то fx_dungeon_2 — гра-рогалик, в якій ви досліджуєте лабіринти в пошуках виходу. Дорогою вам доведеться битися або бігти від ворогів, а також підіймати біло-зелені баночки «за здоров’я».

У fx_dungeon_2 представлені різні класи персонажів із різною силою, очками життя та характеристиками голоду. До речі, оскільки гра написана як «форк від іншого, справді повноцінного, рогалика», характеристику голоду просто забули викреслити з опису колекції та коду. У fx_dungeon_2 нічого подібного ви не зустрінете. Як і трави, що є в коді.

Принцип гри простий. У fx_dungeon_2 рандомно генерується карта з кількома поверхами, десятками ворогів та одним із трьох персонажів з різними характеристиками:

  • Netrunner: має середні характеристики сили та захисту із середньою швидкістю атаки;
  • Street kid: менш сильний, але живучіший, ніж Netrunner. Сила атаки помітно знижена;
  • Samurai: дуже сильний, але з малою кількістю життів. У них найвища швидкість атаки.

У нашому токені згенерувався Street kid.

Тип персонажа та карта створюються один раз і більше змінити їх не можна. Залишається купити новий токен за 6,66 tez, щоб fxhash згенерував новий лабіринт.

Головне завдання — знайти сходи, що ведуть на наступний поверх, а потім і до виходу з підземелля. Найскладніше зрозуміти, що перед вами сходи. Ми 10 хвилин блукали лабіринтом і тиснули пробіл на кожному квадратику, поки випадково їх не знайшли.

Під час проходження вам будуть зустрічатися монстри приблизно однакової складності: чорні, як вугілля, скелети та білі зоMBі, а також радіоактивні слимаки та просто різні перешкоди у вигляді стін, дверей, черепів та коробок. Їх можна побити, якщо постійно йти в їхній бік, або просто втекти. Предмети просто завдадуть вашому персонажу шкоди, якщо ви з ними зіткнетеся. Добре, що на кожному поверсі є кілька великих та маленьких пляшечок із зеленою рідиною для відновлення здоров’я.

Докладніше про те як грати та що роблять монстри — в описі колекції Flygohr на fxhash.

Як ми грали в fx_dungeon_2

Пройти гру виявилося складно, у нас це зайняло витратили рівно 1 годину та 10 хвилин. За цей час ми багато разів вмирали, лаялися, перезапускали, знову вмирали і бігли до заповітних сходів.

Можете також спробувати — для цього перейдіть за посиланням. Відкриється сторінка із нашим токеном та можливістю зіграти.

Flygohr має й інші колекції, серед яких — попередні версії fx_dungeon з позначкою «interactive». Все з нескінченною кількістю варіацій завдяки рандомній генерації карт.

Чому ігри в NFT цікавіші за JS-картинки

Proof of Concept — це доказ здійсненності якоїсь ідеї. І NFT-токен з простенькою грою — найприємніший і найцікавіший спосіб це продемонструвати.

Саме тому, перш ніж судити примітивний roguelike fx_dungeon_2, треба згадати концепцію його створення. Те, що здається безглуздим і просто «фановим» спочатку, стає ідеєю, яку можна розвивати та покращувати.

Особливо було б чудово, якби подібні токени можна було відкривати з телефону чи планшета. Наприклад, коли їдеш у громадському транспорті та хочеш убити трохи часу. Оскільки на великому моніторі стаціонарного комп’ютера чи ноутбука подібний витвір виглядає недостатньо масштабно.

Висновки

У NFT на fxhash можна записати до 30MB даних. Для порівняння, Pokemon Red, перший Super Mario Bros і DOOM (1993) важили всього 10MB, 31KB і 3MB відповідно. Тому створити повноцінну гру та вмістити її в NFT цілком реально.

Ми будемо дуже раді зіграти у щось більш ускладнене на блокчейні Tezos, де потрібно більше вдумуватись, але не тому, що для розуміння геймплею потрібно відкривати опис гри. Буде чудово побачити діалоги не лише в недорізаному коді, а й у самому рогалику.

Бажаємо подальших успіхів Flygohr та всім його послідовникам у розробці!

наступний

Що таке мета-транзакції без транзакційних комісій?

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота