Fruit Ninja сучасності: огляд Sliced.art

Fruit Ninja сучасності: огляд Sliced.art

Минулого тижня команда Crunchy Network анонсувала запуск сервісу для нарізки NFT на Tezos — Sliced.art.

Пояснюємо, що означає «нарізати NFT» на Sliced.art, навіщо це робити і чому це буде одночасно вигідно художникам, колекціонерам і спекулянтам.

Що таке нарізані NFT і чому це крута ідея

Припустимо, Аліса прочитала нашу статтю про колекції zancan і захотіла мати такі ж квіти в гаманці, а не тільки в Інстаграмі. Проблема в тому, що вартість його робіт сягає 500 000 tez. У результаті Аліса та інші колекціонери-початківці не можуть купити токен, а поточні власники робіт не можуть швидко їх продати.

Для таких випадків потрібні фракційні NFT. Це невзаємозамінні токени, які утворюються при «нарізанні» оригінального активу. Вони репрезентують часткове право володіння токенізованим активом на кшталт того, як акції репрезентують частку у володінні публічною компанією. Однак у NFT-скибочок інші завдання:

 • власник дорогого токена може продати якусь його частину, отримати ліквідність і при цьому залишити собі частину активу;
 • колекціонер може купити собі частину популярного NFT за невеликі гроші;
 • збільшується ліквідність NFT-ринку, тому що вартість фрагментів нижча, ніж у повних робіт, і більше людей можуть собі їх дозволити;
 • художникам не потрібно мінтити NFT з тиражем 5, 10 або 100 однакових токенів. За допомогою нарізки вони можуть створювати повністю унікальні (1/1) токени і все одно продавати їх великій кількості охочих.

Крім мистецтва, NFT-фрагменти можна використовувати в іграх і метавсесвітах для спільного володіння дорогими предметами або інвестуванням на кшталт ETF.

Як дробити NFT на Sliced.art

На своїй сторінці на Medium команда платформи показала, як відбуватиметься нарізка NFT. Якщо коротко, то власнику потрібно просто вказати кількість фрагментів та їхню ціну, а потім їх змінтити.

Оригінальний NFT після нарізки залишиться на платформі, адже фрагменти його лише репрезентують, а не замінюють. Власники фрагментів через голосування зможуть встановити ціну для його викупу. Як і в публічних компаніях, що більше фрагментів тримає користувач, то більше вагу має його голос.

При викупі нарізаного раніше NFT покупець отримає його на свій гаманець, а творець токена — роялті з продажу. Утримувачі фрагментів зможуть «здати» їх назад та спалити, щоб отримати свою частку з продажу. Знову ж таки, схоже на акції.

Після нарізки фрагменти NFT будуть автоматично виставлені на продаж на вбудованому маркетплейсі Sliced.art, але власники зможуть перепродати їх на інших маркетплейсах на кшталт OBJKT.

Наскільки популярні нарізані NFT в інших блокчейнах

Хороший приклад продажу NFT по скибочках — Doge NFT. У 2021 році спільнота PleasrDAO зібрала $4 млн на викуп токенізованого мему з Doge. Потім власники нарізали оригінальний NFT на мільйони фрагментів з тикером DOG і почали продавати їх по $1. Наразі капіталізація DOG становить $16 млн, тобто власники фрагментів отримали 300% прибутку.

Загалом, фракціоналізація NFT популярна і привертає до себе увагу. У тому числі й увага регуляторів, адже дробові NFT можна розцінювати як цінні папери.

Висновки

Попри те, що фракціоновані незамінні токени можуть у майбутньому потрапити під жорстке регулювання, зараз у цієї технології суцільні плюси. Сподіваємося, що маркетплейс Sliced.art на Tezos запуститься якнайшвидше.

А ми стежитимемо за розвитком проєкту і чекатимемо на додавання функцій вторинних продажів NFT-скибочок.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter українською мовою
 4. Twitter російською мовою
 5. Twitter англійською мовою
 6. YouTube-канал
 7. Instagram
 8. LinkedIn
 9. hub ForkLog

наступний

Що таке Bloometa та як проект вплине на ігри на Tezos?

Читайте схожі пости

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Коротка історія генеративного мистецтва та як його робити

Коротка історія генеративного мистецтва та як його робити

Унікальні за стилем, виконанням та задумом NFT-колекції Tezos

Унікальні за стилем, виконанням та задумом NFT-колекції Tezos

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота