fbpx
26.03.2021

Головне в оновленні Florence

Менш ніж за місяць після прийняття Edo в мережі Tezos почалося голосування за оновлення Florence. Кворум вже досягнуто.

Розбираємося з його основними положеннями.

Florence: початок

Оновлення Florence було опубліковано 4 березня 2021 як спільна пропозиція від команд Nomadic Labs, Marigold, DaiLambda і Tarides. Автори Florence дотримуються наступного принципу: «Публікувати оновлення регулярно, кожні кілька місяців, щоб синхронізувати їх з циклами ончейн-голосування Tezos».

В оновлення Florence входять виправлення деяких багів, суб-дерево Меркла і ряд невеликих удосконалень. Ось інші положення оновлення:

 1. Збільшення максимального розміру операції з 16 KВ до 32 KB. Це вдвічі збільшить розмір смарт-контрактів, щоб розробники могли створювати складніші децентралізовані додатки.
 2. Оптимізація споживання газу. Проблема смарт-контрактів зі складним функціоналом в тому, що їх використання може виявитися економічно невигідним. Чергова оптимізація газу збільшить економічну ефективність складних смарт-контрактів.
 3. Порядок виконання «по глибині» (depth firth). Раніше звернення між контрактами відбувалися по порядку, званому «по ширині» (breadth first). Тепер цей порядок змінено на «по глибині», що має полегшити життя розробникам, які проєктують взаємодію між контрактами.
 4. Заміна «тестування» на «період охолодження». Раніше на третьому етапі ончейн-голосування (тестування) розробники розгортали тестовий ланцюг (chain) для перевірки нормальної роботи оновлення. Щоправда, ним ніхто не користувався, і він лише ускладнював життя операторам вузлів. У Florence активація тестової мережі в третьому періоді голосування скасовується, і цей період отримає назву “період охолодження”. Тестування тепер буде проводитися в тестових ланцюжках, які не пов’язані з процесом голосування в мейннеті.
 5. Бейкінг-акаунти. Делегування tez бейкеру пов’язано з прив’язкою делегованих монет до публічного ключа бейкера. Це незручно, оскільки бейкеру в цьому випадку не можна міняти свої публічні ключі. Для вирішення цієї проблеми запропоновано новий тип акаунтів — бейкінг-акаунти. Це смарт-контракти з мультипідписом, які дозволяють бейкеру міняти свої ключі без переходу на нову адресу. З такими акаунтами бейкеру більше не потрібно буде просити користувачів делегувати свої tez на нову адресу кожного разу, коли бейкеру потрібно поміняти свій публічний ключ.

На суд спільноти було запропоновано дві версії Florence: з бейкінговимі акаунтами і без них. Обгрунтуванням такої альтернативи став той факт, що підтримка нового типу акаунтів вимагає змін в клієнтських бібліотеках, гаманцях і індексерах. Спільнота може визнати, що в даний момент воно того не варте. На ончейн-голосування винесли обидві версії Florence.

Florence: поточний стан

За чотири дні з часу публікації пропозиції Florence команда Nomadic Labs в своєму блозі закликала відкласти бейкінг-акаунти. Тестування і більш детальне вивчення цього типу акаунтів призвело до відкриття важливих і не задокументованих проблем, які можуть вплинути на роботу існуючих та майбутніх смарт-контрактів.

Nomadic Labs підкреслили, що цілком можливо розробити бейкінг-акаунти, які не вплинуть на існуючі контракти і збережуть інші важливі варіанти. Впровадження таких акаунтів — це серйозний виклик. Воно потребує великого оновлення коду і впливає на систему делегування, а також на роботу блокчейну Tezos. Важливий посил від Nomadic Labs: щоб спільнота в майбутньому не стикалась з такими раптовими відкриттями, розробникам варто приділяти більше уваги процесу опрацювання TZIP, одним з яких є Baking accounts TZIP.

В результаті голосування в першому періоді (пропозиція) бейкери вибрали варіант Florence без бейкінгових акаунтів. Зараз ця версія Florence знаходиться на другій стадії голосування (дослідження). За прогресом голосування можна стежити на Tezos Agora. З повним списком запропонованих змін оновлення Florence можна ознайомитися на сторінці оновлення.

Якщо процес голосування продовжиться в нормальному режимі, то, завдяки Edo, для прийняття Florence в цілому буде потрібно не ~92 дня, а всього ~71 день. Ми будемо тримати вас в курсі прогресу Florence та інших новин Tezos. Залишайтеся з нами на зв’язку в соціальних мережах:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти