fbpx
news,protocol-upgrade - 12.05.2021

Мережа Tezos активувала шосте оновлення протоколу Florence

Три місяці тому спільнота Tezos прийняла оновлення Edo. Вчора мережа активувала шосте оновлення протоколу Tezos — Florence.

Розповідаємо про фічі та нововведення Florence.

Що нового в оновленні Florence

У квітні 2021 року мережа Tezos виконала 1,3 млн викликів смарт-контрактів — в три рази більше, ніж в березні. Творці Florence — команди Nomadic Labs, Marigold, DaiLambda і Tarides — врахували зростання популярності смарт-контрактів і сфокусувалися на зручності їх розробки:

 1. Об’єм операцій зріс з 16 KB до 32 KB. Це вдвічі збільшило максимальний розмір смарт-контракту і спростило розробку особливо складних додатків.
 2. Смарт-контракти використовують менше газу. Розробники оптимізували спосіб розрахунку газу і прискорили роботу інтерпретатора Michelson на 35%.
 3. Порядок виконання внутрішніх викликів смарт-контракту змінився на «Depth First» (обхід дерева в глибину). Розробка складних додатків стала більш інтуїтивною, а робота смарт-контрактів — більш передбачуваною.
 4. Тестова мережа для оновлень пішла в небуття. Раніше Tezos розгортав окрему тестову мережу для кожного оновлення, щоб розробники перевірили його функції та стабільність. Мережу ніхто не використовував, при цьому вона заважала роботі звичайних вузлів. Останнє оновлення відключило тестову мережу.

Також у Florence не буде бейкінг-акаунтів: спільнота вважає, що їх потрібно додатково тестувати. Три чверті бейкерів проголосували за версію оновлення без бейкінг-акаунтів.

«Вбивця Ethereum»

Деякі члени спільноти називають Tezos «вбивцею Ethereum». Протокол регулярно отримує оновлення, які зменшують вартість виконання смарт-контрактів і покращують загальну продуктивність мережі. Завдяки цьому Tezos залучає нових користувачів, які допомагають розвивати екосистему і будувати децентралізоване майбутнє.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти