Розробка та запуск власного проєкту: підсумки акселератора Tezos

Розробка та запуск власного проєкту: підсумки акселератора Tezos

Є такий Encode Club — організація, яка проводить акселератори для розробників-початківців. Тиждень тому вони завершили десятитижневу програму розробки на Tezos.

Ми поговорили з учасником, який під час програми розробив агрегатор ліквідності Picky.fi, та дізналися, як усе відбувалося і що там викладали. Виявляється, для успіху важлива не лише якість продукту, а і його подача.

Як влаштована програма Encode Club

Акселератор — це програма підтримки нових проєктів та команд. Encode x Tezos Accelerator зібрав найкращі проєкти з хакатонів на ранніх стадіях для допомоги у їхньому розвитку. Реєстрація була відкритою, і в ньому, зокрема, взяв участь розробник Ігор Павленко, учасник Tezos Ukraine Hackathon 2022.

Що було на Encode Club:

 • щотижневі майстер-класи зі створення проєкту;
 • спеціальна зустріч наставника та команди;
 • інтенсивна технологія протягом 10 тижнів (але не на фулл-тайм);
 • фінальна зустріч для підбиття підсумків.

Щотижня команди зустрічалися для обговорення проєктів та допомоги одна одній. Десятий та останній воркшоп став пітч-днем, на якому команди представили свої проєкти. Учасники отримали стипендії у розмірі $4000 на подальший розвиток проєктів.

Досвід та поради учасників

Для проходження відбору та участі в акселераторі учасники мали надати концепт:

«Якщо у вас є якась ідея, спробуйте реалізувати її в максимально спрощеному варіанті, який, проте, міг би продемонструвати її суть. Далі вам буде легше розвивати його вже у рамках програми акселератора».

Ігор вирішив написати додаток Picky.fi для порівняння курсів токенів у різних пулах ліквідності та їх обміну. Поступово він дошліфував проєкт до повноцінного маршрутизатора ліквідності з обміном токенів в будь-яких парах.

Після відбору організатори акселератора запросили команди на спільний дзвінок. Усього було 10 команд, у їхньому складі — від одного до п’яти учасників. Спектр концептів також був дуже різноманітний — від інструментів для розробки до соціальних мереж та казуальних ігор.

Далі було щось схоже на спіддейтинг, лише для розробників. Двічі на тиждень учасники зідзвонювалися в Discord та Zoom та раз на сім днів проходили індивідуальні дзвінки менторів зі своїми командами.

Крім онлайн-зустрічей розробники брали участь у щотижневих воркшопах тривалістю біля години. Там вони обговорювали та вирішували питання на кшталт пошуку інвестицій, маркетингу та подач на гранти. Однак найнесподіванішим пунктом на цьому шляху стала AMA-сесія із засновником Tezos Артуром Брайтманом. Решту активностей команди планували у вільному режимі, оскільки у багатьох була інша робота, крім участі в акселераторі.

Завершальний етап — презентація проєктів. На представлення кожного стартапу давалося 3 хвилини. Учасникам також потрібно було показати роботу додатка на відео. Наставники допомогли підготуватися до фінального виступу коментарями та порадами.

Основні рекомендації щодо запуску успішного проєкту:

 • почніть активно вести Twitter — інформативний стабільний постинг зацікавить більшу кількість потенційних інвесторів та вашу аудиторію;
 • сформуйте власну ЦА — вам підійдуть ті, хто вже має уявлення про Tezos;
 • вчитеся презентувати — подумайте про те, що варто розповісти про ваш продукт.

А від себе ми хочемо подякувати за докладний фідбек учасників та побажати удачі в подальшому розвитку стартапів разом із Tezos!

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter українською мовою
 4. Twitter російською мовою
 5. Twitter англійською мовою
 6. YouTube-канал
 7. Instagram
 8. LinkedIn
 9. hub ForkLog

наступний

Blockxer від Blokhaus: мемний перший бітемап на Tezos

Читайте схожі пости

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Розробка після акселератора: як податись на грант для запуску проєкту

Розробка після акселератора: як податись на грант для запуску проєкту

Приватність на Tezos: zk-SNARKS вже є чи ні?

Приватність на Tezos: zk-SNARKS вже є чи ні?

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота