Огляд гри Emergents: краща колекційна карткова гра на Tezos

Огляд гри Emergents: краща колекційна карткова гра на Tezos

Ми давно слідкували за розробкою гри Emergents, дивились стріми і читали комікси. Нарешті вона перейшла до стадії публічної бети, і ми встигли зіграти близько 50 ігор.

Короткий вердикт: найкраща гра на Tezos! Розповідаємо про головні фічі, механіки і те, що турбує гравців таких ігор — купівлю карт.

Коротко про Interpop та Emergents

Interpop — дочірня компанія TQ Tezos, яка будує фан-спільноту в цифровому просторі. У ній працюють співробітники DC Comics, розробники ігор та професійні гравці в Magic: The Gathering. Разом вони створили всесвіт Emergents про супергероїв, випустили про них понад сотню коміксів та розробили колекційну карткову гру Emergents.

Комікси з передісторією Emergents та ключових персонажів можна читати безкоштовно. Інші потрібно купувати за долари або tez. Також на маркетплейсі MinterPop можна купити карти для гри Emergents та Verses (гра, в якій є той самий Тод).

Фічі геймплею Emergents

У Emergents є гарне навчання та ігри з ботами, але більш-менш зрозуміти як грати та вигравати можна лише після 10-20 ігор. Ось наш досвід:

Core-геймплей схожий на більшість ККІ: два гравці по черзі викладають на поле карти та атакують один одного. У кого першого закінчились життя, той і програв. Але атаки, енергія та навіть колоди працюють трохи по-іншому.

Почнемо з карт та колод. У беті доступні 69 карт:

 • 43 персонажі, яких можна викласти на поле, атакувати інших або захищатися.
 • 26 дій, якими можна посилити своїх персонажів, атакувати ворогів чи по-іншому вплинути на гру;

У персонажів п’ять характеристик:

 • вартість звичайної енергії (зелений шестикутник);
 • вартість сили (шестикутник із символом);
 • показник атаки у лівому нижньому кутку;
 • показник здоров‘я у правому нижньому кутку;
 • спеціальне вміння на кшталт розкриття випадкової карти противника, завдання шкоди вибраній карті або підвищення шансу успішного Wildcard. Є й персонажі без умінь.

Персонажі формально поділяються на фракції залежно від типу сили, яка потрібна для їхнього розіграшу:

 • синя — Strongarm;
 • червона — Sculptor;
 • фіолетова — Acolyte;
 • жовта — Non-Stop;
 • сіра — Tinkerer.

Колоду можна зібрати з будь-яких карток, незалежно від їхньої фракції. У беті немає обмежень за розміром колоди та кількістю копій: можна взяти 40 копій найдешевших карт та спробувати грати так.

Проте 40 копій не спрацюють, бо механіка боїв не дозволить виграти дешевою колодою. Персонажі, що вижили в бою, відновлюють все здоров’я. Шість карт з 1 атаки взагалі не зможуть побити одного персонажа із 7 здоров’я.

У Emergents є ще одна фіча — система Wildcard. В інтерфейсі вона відображається у вигляді прозорого куба з відсотками у лівій частині інтерфейсу. Гравець може перетягнути на нього будь-яку карту та із зазначеною біля куба ймовірністю розіграти її без витрат енергії та сили. Якщо не пощастить, карта піде у відбій, а ймовірність успіху наступної спроби Wildcard зросте на 10%.

Як грати

Гра починається з того, що обидва гравці тягнуть зі своїх колод по п’ять випадкових карток і отримують по одиниці енергії та сили. Потім обидва гравці по черзі проходять фази:

 1. Відновлення — гравець відновлює енергію та сили. При кожному раунді він отримує +1 до поповнення енергії, а також +1 до поповнення сили тієї фракції, чия карта знаходиться зверху колоди. Іноді гра пропонує самостійно вибрати, яку силу покращити.
 2. Рекрутинг — гравець виставляє на поле персонажів і розігрує дії;
 3. План атаки — гравець вибирає карти, які будуть атакувати. При цьому він не може самостійно вибрати ціль, якщо цього немає в умінні карти.
 4. Перед блоком — гравець бачить, що зібрався робити супротивник, і може у відповідь розіграти карти дій.
 5. Блок — гравець вибирає, якими персонажами перехопити атаки супротивника. Персонаж, якому наказали атакувати, не може блокувати у поточному раунді. Якщо атакуючого персонажа не перехопити, він ударить гравця і відніме у нього трохи здоров‘я.

Запорука перемоги — накопичити достатньо енергії, щоб виставити одного з найкращих персонажів, а потім будувати гру навколо його умінь. Наприклад, якщо розіграти Елоїса Зерота, гравець більше не зможе брати карти з колоди, зате при кожному поповненні отримуватиме випадкового потужного персонажа з Genesis Squad.

Загалом, щоби розібратися в механіках і почати осмислено будувати атаку та оборону, потрібно зіграти кілька десятків ігор. Розробники склали 5 колод по три фракції у кожній — можна експериментувати, шукати кращі комбінації та збирати щось своє.

NFT у Emergents

На маркетплейсі Minterpop можна купити альтернативні скіни для безкоштовних карток. Щоб отримати нові карти, потрібно купувати бустери з випадковими картами, аватарами для гравця та доступом до коміксів.

Interpop обіцяє не змінювати баланс старих карток. Враховуючи те, що розмір колоди поки що не обмежений, і в неї можна набрати карти будь-яких фракцій, гравці з безкоштовними картками зможуть більш-менш на рівні змагатись з власниками NFT. Тож продовжуємо грати, налаштовувати колоди і чекати повного релізу!

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook
 3. Twitter українською мовою
 4. Twitter російською мовою
 5. Twitter англійською мовою
 6. YouTube-канал
 7. Instagram
 8. LinkedIn
 9. hub ForkLog

наступний

Як вигідно торгувати токенами: розбираємо агрегатори ліквідності на Tezos

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота