Огляд DeFi на Tezos: заробіток з найменшими ризиками

Огляд DeFi на Tezos: заробіток з найменшими ризиками

Дисклеймер: матеріал не є інвестиційною порадою чи керівництвом до торгівлі. Tezos Ukraine не несе відповідальності за ваші інвестиційні рішення. Не вкладайте більше, ніж готові втратити.

Будь-який спосіб заробітку на DeFi — ризиковий. Проєкт може закритися, прибутковість — змінитись, ціна токенів — впасти. Отже, при виборі DeFi потрібно враховувати не тільки APR, а й ризики.

Розповідаємо про найменш ризикові способи заробітку на Tezos з прибутковістю в стейблкоїнах або tez.

uUSD Saving Pool на youves — заробіток у uUSD

Що це? За мінтинг алгоритмічного стейблкоїну uUSD потрібно сплачувати комісію у розмірі 7,17%. Частину комісій отримує пул управлінського токена YOU, решту — uUSD Saving Pool.

Користувач вносить uUSD у Saving Pool і отримує винагороду в uUSD. Поточна дохідність становить 15,64% річних. Єдина умова — депозит не можна вивести у перші шість тижнів.

Які ризики? Головний ризик — зниження ціни tez та втрата прив’язки uUSD до USD. Однак на початку 2022 року ми пережили падіння ціни tez на 75%, і прив’язка алгоритмічних стейблкоїнів uUSD та kUSD не постраждала.

Делегування — заробіток у tez

Що це? Бейкери можуть підвищити свій шанс видобутку та ендорсмента блоків за допомогою делегування — залучення додаткових коштів від звичайних користувачів. Бейкери діляться з ними заробітком, хоч і віднімають комісію в 5-10%.

За даними TzStats, розрахункова доходність бейкінгу становить 6,04%. Тобто, при комісії бейкера 10% делегатор заробить 5,44% річних.

Найпростіше делегувати tez за допомогою Temple Wallet — ось інструкція від MadFish Solutions.

Які ризики? Розподілом винагород займаються бейкери. Вони можуть затримати виплати або пропустити свої слоти та заробити менше. Отже, спочатку варто зайти на Baking Bad і знайти бейкерів, які вчасно платять.

Дивіденди QuipuSwap — заробіток у стейблкоїнах

Що це? Після запуску USDt QuipuSwap додала стейблсвопи — Flat Curve-пули для обміну стейблкоїнів та обгорнутих біткоїнів:

 • kUSD/uUSD/USDt;
 • USDC.e/uUSD;
 • kUSD/uUSD/USDtz;
 • tzBTC/uBTC.

Стандартний спосіб заробітку на DEX — внести ліквідність у пул та отримати комісії. Завдяки Flat Curve та однаковій вартості активів провайдери ліквідності захищені від непостійних втрат, проте їхню річну прибутковість не можна передбачити.

QuipuSwap також запустила дивіденди для цих пулів. Користувач блокує керівницькі токени QUIPU та отримує відсоток від торгових комісій у стейблкоїнах. Прибутковість залежить від активності трейдерів і зараз становить 13% для пулу kUSD/uUSD/USDt.

Які ризики? По-перше, ціна QUIPU може впасти, отже у фіатному еквіваленті інвестор втратить більше, ніж заробить. По-друге, дохідність залежить від активності користувачів у конкретному пулі.

Купівля ctez — заробіток в tez

Що це? ctez — синтетичний tez. Користувачі вносять у сховище tez, та під його забезпечення випускають ctez. При цьому tez у сховищі делегується вибраному бейкеру, і забезпечення кожного ctez постійно зростає.

Головна фіча ctez — алгоритм регулювання попиту та пропозиції за допомогою tez/ctez AMM та алгоритму checker. Ми докладно його розібрали в гайді по ctez.

Головне про зарабіток: якщо дрифт (Current Annual Drift) на сторінці ctez.app вищий за поточну дохідність бейкінгу, то вигідніше купити і утримувати ctez, ніж делегувати. А якщо дрифт нижчий, то вигідніше делегувати tez. Зараз дрифт становить 6,65% річних проти 6,04% у бейкінгу та 5,44% у делегування.

Які ризики? При певній комбінації попиту та пропозиції на ctez його ціна може зменшуватись замість того, щоб зростати.

Депозит у Kord.fi — заробіток у tez

Що це? Kord.fi — протокол для заробітку на бейкінгу ліквідності з плечем. Користувачі вносять tez і tzBTC в лендинг-пули, а фермери позичають їх під відсоток та збільшують свій прибуток із Sirius DEX до чотирьох разів.

Прибутковість депозитів залежить від використання коштів у лендинг пулах. Наприклад, пул tzBTC використовується на 98,34% і приносить 38% річних, а пул tez — на 85,49% і приносить 8,49% річних. Максимально можлива прибутковість лендингу становить 50% за повного використання коштів у пулі.

Які ризики? Якщо відсоток використання пулу знизиться, дохідність також впаде. Крім того, при ліквідації фермерів їх забезпечення може не вистачити для виплати боргів — тоді постраждають власники депозитів.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

5 проєктів на Tezos, які рекомендують Kukai та Naan

Читайте схожі пости

Зустрічайте нову plenty.network! Більше ліквідності, вищий прибуток

Зустрічайте нову plenty.network! Більше ліквідності, вищий прибуток

Флеш-позики: як заробляти на чужому капіталі

Флеш-позики: як заробляти на чужому капіталі

Апдейти додатків Tezos: Naan, Temple Wallet, Youves, Smartlink та QuipuSwap

Апдейти додатків Tezos: Naan, Temple Wallet, Youves, Smartlink та QuipuSwap

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота