fbpx
development,tezos-intro - 23.06.2020

Інтеграція інструментів і технологій для розробників в екосистему Tezos

Ми переклали українською матеріал Брайана Лі з Tezos Commons про важливість інструментів для розробників на кшталт Truffle Suite і Magic, і їх роль в довгостроковому успіху блокчейн-платформи Tezos.

За останні кілька років впровадження dApp зібрало навколо себе повний спектр думок і відгуків. Деякі користувачі наполягають на тому, що «за dApps стоїть майбутнє», в той час як інші налаштовані більш скептично через відносно нетривалий користувацький досвід в порівнянні з класичними програмами. На щастя, за останній рік ми побачили ряд потужних інструментів, які позитивно впливають на вдосконалення dApp і UX як для користувачів, так і для розробників.

Інструменти і технологічні інтеграції для разробників

Перш ніж заглибитыся в огляд Truffle Suite і Magic, давайте поговоримо про те, чому якісні інструменти і технологічні інтеграції роблять блокчейн-платформу привабливою для розробників. Хоча розробники люблять створювати додатки, це абсолютно не означає, що їм подобаються інструменти і допоміжні технології, що втілюють їхні розробки в реальність.

Наприклад, якщо вам подобається деревообробка, це не означає, що ви бажаєте випустити власні лінійки або електроінструменти — те ж саме стосується і розробників.

На додаток до того, що розробникам легше перемикатися між блокчейн-платформами, правильна інтеграція інструментів і технологій полегшує процес розробки блокчейнів і dApp. Щоб це продемонструвати, поговоримо про Truffle Suite.

Truffle Suite

Truffle Suite — провідне середовище розробки смарт-контрактів. Інструменти Truffle використовують такі відомі компанії, як Microsoft, Amazon і VMWare. Truffle Suite надає розробникам блокчейну стандартизоване середовище тестування і конвеєр активів для створення високоякісних і надійних смарт-контрактів. На даний момент Truffle Suite налічує більше 8500 зірок на GitHub, що робить його одним з найпопулярніших інструментів для розробників в світі блокчейна.

Довгий час Truffle Suite підтримував виключно блокчейни на основі Ethereum і EVM. Нещодавно Truffle оголосив про підтримку Tezos, який є першим блокчейном поза EVM. Це значна подія для Tezos з двох основних причин:

  1. Truffle Suite є набором стандартизованих інструментів. Це означає, що розробникам, які знайомі зі створенням смарт-контрактів на Ethereum з Truffle Suite, буде легше будувати на Tezos. Хоча це може здатися очевидним, на це варто звернути увагу, оскільки стандартизація інструментів спрощує процес адаптації розробників у Tezos.
  2. Ця інтеграція додає проекту Tezos ще один рівень легітимності. Лише подумайте, скільки блокчейн-платформ існує на цей час — сотні, якщо не тисячі. Як лідер в галузі інструментів розробки, Truffle має унікальну можливість визначити пріоритетність платформ для підтримки і збільшення власної користувацької бази і бренд-капіталу. Користувачі не обрали EOS, TRON або Cardano — вони обрали Tezos.

Безпарольна Аутентифікація Magic

Magic (ран. Fortmatic) нещодавно анонсували рішення для безпарольної аутентифікації, яке використовує блокчейн-технологію для управління ідентифікацією. Його можна використовувати як для класичних програм, так і для dApps. На цю мить безпарольна аутентифікація підтримується трьома блокчейн-платформами: Ethereum, Tezos і ICON.

На мій погляд, однією з основних причин такого повільного прийняття dApps є акцент на маркетинговій блокчейн-технології для основних споживачів. Розробники та блокчейн-ентузіасти часто припускають, що люди поза блокчейн-простором цікавляться такими поняттями, як децентралізація, зберігання особистих ключів і «бути власним банком».

Після багаторічних спроб пояснити технологію блокчейну десяткам найближчих друзів, лише один з них зацікавився цим середовищем. Якби я розповів про це в Crypto Twitter, мені, мабуть, порадили б знайти кращих друзів. На жаль, в житті такий сценарій не працює — реальність така, що більшість людей не цікавить блокчейн.

Більш того, слово «блокчейн» спантеличує більшість людей, через що вони, в свою чергу, перемикаються на іншу тему. Таким чином, для досягнення хоч якогось рівня осмисленого сприйняття блокчейн-технологій, важливо знаходити спільну мову з реальністю і максимально абстрагувати блокчейн. Абстрагування — власне сильна сторона Magic.

Безпарольна аутентифікація — це форма управління ідентифікацією, яка не вимагає паролів. Ідея полягає в тому, що Ви входите до системи за допомогою адреси електронної пошти, а служба надсилає вам електронного листа, що містить посилання для одноразового входу. Після натискання на посилання Ви входите до системи — це справжнє диво. Безпарольна аутентифікація має ряд переваг у порівнянні з традиційними системами, що використовують ім’я користувача і пароль.

За останнє десятиліття ми спостерігали безліч хакерських атак, що призвели до масових зливів імен користувачів і паролів у відкритий доступ в Інтернеті. Це говорить про те, що багато компаній не мають жодного уявлення, що вони роблять, коли мова заходить про зберігання паролів з належними протоколами безпеки. У випадку з беспарольною аутентифікацією, єдиною службою, яка зберігає Ваш пароль, є служба електронної пошти. Це значно знижує вектор атаки і централізує постачальників послуг електронної пошти, багато з яких підтримують двофакторну аутентифікацію і славляться гарною репутацією, коли мова йде про захист імен користувачів і паролів.

Для розробників впровадження системи безпарольної аутентифікації значно зменшує обсяг роботи, необхідної для створення продуктів і послуг, що містять функції на основі ідентифікаторів. Замість того щоб витрачати час і гроші на з’ясування того, як правильно хешувати і захищати паролі, розробники можуть зосередитися на поліпшенні і додаванні нових функцій до своїх продуктів.

Blockchain і dApp UX

У контексті впровадження блокчейна і dApp, гадаю, безпарольна аутентифікація має ще більшу цінність для користувачів і розробників. Подумайте про актуальний наразі процес входу до dApp.

Як правило, вам знадобиться якесь стороннє розширення для браузера або гаманець, наприклад, MetaMask. Це вже створює величезну проблему і невизначеність, оскільки основний дизайн користувацького досвіду вже навчив нас тому, що логіни повинні бути нативними.

У крипто ми звикли до ненативних гаманців і розширень, але ідея розвантажити вхід до розширень браузера для основної цільової служби абсурдна. Крім цієї початкової точки, традиційний dApp UX також включає в себе розуміння значень таких термінів, як «блокчейн» і «приватний ключ». Це занадто багато вимог для 99,9% людей світу, і саме з цієї причини такі рішення, як Magic, вкрай необхідні блокчейн-простору.

Magic інтегрується з JavaScript-бібліотекою Tezos ConseilJS і дозволяє розробникам вбудовувати опцію безпарольної аутентифікації до dApps. Magic застосовує свою запатентовану і перевірену «в бою» систему «Делегованого Управління Ключами» (Delegated Key Management) для зберігання особистих ключів користувачів, що, на мій погляд, є чудовим для блокчейна.

За допомогою Magic можна створювати dApps з «керованою аутентифікацією», яка знімає тягар захисту ключів як з розробника, так і з користувача. Як зазначалося раніше, надання розробникам можливості зосередитися на тому, що вони вміють робити найкраще — створювати продукти замість захисту облікових даних — робить самі продукти значно кращими. Аналогічно, надання користувачам можливості зосередитися на тому, що у них добре виходить — використовувати сервіси замість того, щоб писати особисті ключі на листочках — робить цикл розробки продукту завершеним.

Щоб отримати уявлення про те, як працює Magic, рекомендую ознайомитися з цією базової демонстрацією dApp, створеною за допомогою бібліотеки ConseilJS. Замість незграбного і незручного процесу входу до системи, заснованого на розширенні, користувач отримує просту форму входу, рідною для додатка. Після відправки адреси електронної пошти і натискання на посилання одноразового входу в подальшому повідомленні електронної пошти, користувач може негайно розпочати роботу з блокчейном Tezos.

Освоєння процесів реєстрації та входу до системи надзвичайно важливе для dApp, яке хоче досягти результативного прийняття. Як згадувалося раніше, абстрагування від принципів блокчейна є ключовим фактором для прийняття. Це схоже на те, як такі мережеві протоколи і принципи, як SMTP і порти, миттєво абстрагуються при використанні Gmail у веб-браузері.

В контексті dApps спрощення процесу входу до системи є основою якісного користувацького досвіду. Після успішного абстрагування сторонніх гаманців і управління приватним ключем розробник зможе абстрагуватися і трансформувати в ринкові концепції інші терміни, пов’язані з блокчейном, такі як «децентралізація» і «остаточність транзакції», які, в свою чергу, зможуть стати повністю мейнстрімовими.

Врешті, що, на Ваш погляд, звучить привабливіше для середньостатистичного користувача? Додаток, який «використовує набір глобально розподілених нод, які застосовують консенсус PBFT для забезпечення безпеки даних з швидкою завершеністю транзакцій», чи «безпечний і захищений від шахрайства» додаток?

Резюме

Інструменти та технологічні інтеграції мають вирішальне значення для довгострокового успіху платформи Tezos. На цей час Tezos користується величезною перевагою відносно мереж поза EVM, і має доступ до таких передових технологій, як Truffle Suite і Magic.

Такі інструменти розробки, як Truffle Suite, дозволяють розробникам працювати більш ефективно і творчо, оскільки дозволяють зосередити весь інтелектуальний потенціал на створенні продуктів, а не допоміжних інструментів. Аналогічно, такі технологічні інтеграції, як Magic, позитивно впливають як на розробників, так і на користувачів.

Використовуючи безпарольну аутентифікацію від Magic, розробники можуть створити нативний, безпечний і звичний інтерфейс для користувачів своїх додатків dApps.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти