fbpx
news,Q&A - 17.09.2020

Розмова про все з Деніелом Мастерсом

Tezos Foundation поспілкувалися з Деніелом Мастерсом про його недавній вступ до ради Tezos Foundation і бачення майбутнього Tezos. Ми переклали їхню бесіду.

Деніел Мастерс — виконавчий голова і співзасновник CoinShares. У липні цього року він також приєднався до Tezos Foundation в якості невиконавчого члена ради. Деніел працює в сфері блокчейна вже довгий час і його багатий досвід в сфері управління активами стане безсумнівно важливим доповненням до TF.

У світі Tezos останнім часом відбувалося багато змін, особливо в інструментарії і інфраструктурі. З огляду на це, яким ви бачите Tezos взагалі, а також його роль в середньо- і довгостроковій перспективі?

Думаю, варто почати з невеликого вступу. Люди, які не сильно знайомі з віртуальною валютою як такою або люди, для яких технології не є першочерговим інтересом, часто ставлять мені запитання — так а в чому ж сіль, навколо чого весь лемент?

Сьогодні ми спостерігаємо багато форм діджиталізації, причому не тільки в тому, що стосується вже звичних протоколів, а й у фізичних активах, стейблкойнах, облігаціях, акціях і багато чому іншому. Думаю, в подальшому ми так і будемо спостерігати приріст, у міру того, як люди будуть усвідомлювати силу цієї технології. Крім того, мені здається протягом останніх років ми спостерігали постійне зростання цінності протокольних токенів. А люди при цьому чешуть в потилиці, роздумуючи, а в чому ж все-таки ця цінність?

Згодом стане очевидним, що ці мережі будуть підтримувати роботу транспорту, транспорту для всіх видів діджіталізованних активів. Ці активи можуть бути фізичними, твердими, нерухомістю, цінними паперами, особистими даними і т.д. А мережі будуть транспортувати все це. Отже, між самою мережею, токеном протоколу і типом активів, які переміщуються в цій мережі, існує свого роду взаємодія.

А тепер про Tezos — як він вписується в цю картину? Я думаю, висновок, який можна зробити з величезного ривка у розвитку, це те, що Tezos — топова мережа з безліччю привабливих функцій. Одна з таких функцій, яка власне спочатку і привабила мене в Tezos, це концепція самоврядування та адаптованості. Зараз це насправді набагато більш поширене явище, якщо ви подивитеся на інші існуючі протоколи, наприклад на Compound Finance …

Другий фактор, що притягнув мене в Tezos — це люди. Я досить добре знаю Кетлін і Артура вже довгий час і вважаю, що вони неймовірно надихаючі, розумні люди, націлені на технологічний прогрес. Абстрагуючись від проблем, які виникли з запуском мережі і юридичних питань, що постали, можна сказати, що багато в чому Tezos на самому початку став жертвою свого ж успіху.

І ще одна річ, яка зацікавила мене в Tezos — це повна децентралізація системи. Так, якщо це все порівняти з іншими холдингами засновників в їх власних проектах, просто нерозумно думати, що творці мереж самі зберігають величезні позиції в базових токенах. Я думаю, що в даному випадку, це було виконано набагато більш розумно, таким чином, що всі члени ком’юніті задоволені управлінням, а також представлені в ній повною мірою, а сама система — демократична і управляється більш зріло.

Так, якщо все це скласти докупи — отримаємо середовище, в якому йде постійний рух вперед і, з моєї точки зору, оглянувши ці мережі можна порівняти їх із залізницею 1900их. Вони будують транспорт в Інтернеті і по всьому світу так само, як це робили ЖД. Вони створюють транспорт в Інтернеті і по всьому світу так само, як і залізні дороги. Це гра утилітарності, і в цьому всесвіті багато претендентів, але важко знайти такого, який поєднував би в собі розумне управління, хороших людей і засновників, добре фінансовану та керовану основу і дуже багатофункціональну технологію блокчейна. І ось, коли ми збираємо в купу все вищесказане, для мене очевидним є те, що це один з кращих інструментів в крипто всесвіті.

Думаю, тут потрібно додати трохи контексту. Мені 57 років і я набагато старший, аніж середньостатистична «криптолюдина». Але я людина науки і маю фінансовий бекграунд. 13 років я пропрацював на Уолл-стріт, після того займався власним сировинним бізнесом в хедж-фонді, і вперше натрапив на крипто в 2012.

Я запустив Global Advisors Bitcoin Investment Fund (GABI), який став першим в світі регульованим засобом інвестицій. Перемотуємо до 2020: ми маємо понад мільярд доларів в активах, ми управляємо 17 компаніями по всьому світу, ми інвестували в більш, ніж 20 криптоорієнтованих компаній, я перебуваю в дюжині рад, внутрішніх і зовнішніх, а також я зареєстрований регулюючими органами, як мінімум 7 регулюючими органами корпоративної сфери, оскільки ми працюємо в 7 країнах.

Так що, по суті, я свій у цій справі … список можна продовжувати ще довго. Я підходжу до цього з точки зору того, що хочу, щоб наша організація існувала на перетині традиційних фінансів і цифрових фінансів. Це дуже суворе місце для існування, тому що ми намагаємося поширити абсолютно нову і неправильно сприйняту технологію. Це не «гроші Міккі Мауса», це не спосіб для злочинців збагатитися, це не мережа вимагання, це технологія.

Я вже дуже давно просуваю ці речі … Але я завжди дотримувався однієї позиції і завжди був упевнений, що ми переможемо, і ми перемагаємо, поки говоримо. Тобто, частина досвіду, який я привношу, — це досвід боротьби. Якщо ви не були там з самого початку і прийшли в криптовалюту недавно, дуже важко навіть уявити собі, наскільки інші учасники економіки можуть гальмувати співпрацю …

Так що це перша частина. Друга — я створив CoinShares з нуля і зараз вона стала однією з найцінніших компаній криптоекосистеми. В процесі я зрозумів багато важливих речей. І ось, я прийшов в Tezos Foundation … і думаю, що я одночасно виконую кілька функцій, і крім того, маю розуміння фінансів, регулювання, маркетингу та сфери HR. Те, в чому я можу принести користь — це те, що, вже пройшовши через цей цикл, я маю можливість заглядати трохи вперед, припускаючи і намагаючись зрозуміти, де можуть виникнути слабкі точки в майбутньому.

Так що з досвідом, що у мене накопичився в цій сфері і в бізнесі в цілому, це цілком знайома для мене територія, в межах якої у мене вже вийшло побудувати організацію. Думаю, це мій найцінніший внесок у Tezos.

Tezos і ЖД?

Мені аналогія Деніела, проведена між технологією блокчейна та залізниць, здалася неймовірно доречною. Розберемося, яке ЖД мають відношення до Tezos?

Ті, хто стежив за проектом Tezos, могли спостерігати сильний прогрес не тільки протягом цього року, а й в цілому в екосистемі Tezos — що і приводить нас до вищезгаданої аналогії.

Як ми знаємо, поява залізничного сполучення сприяла початку промислової революції, коли численні досягнення в сільському господарстві, електроенергетиці та інших областях назавжди змінили наше життя. Ці зміни привели до соціального зрушення і зрушення сприйняття часу людьми, оскільки час у дорозі став проходити набагато швидше (для тих, хто міг собі це дозволити — раніше), до значного збільшення виробництва і транспортування товарів і послуг.

У такому ж сенсі ми можемо проводити паралель в сучасному світі з Інтернетом і DLT. Таким же чином як залізні дороги змогли переміщувати більше товарів і швидше, “привозити” у віддалені райони послуги і людей; Інтернет дозволив широко розповсюджувати інформацію, гроші, продажі, створювати нові робочі місця, і цей список можна продовжити.

У цю цифрову епоху шальки терезів повільно схиляються від успадкованого фінансового світу, на базі якого все працює, до цифрового. В ході цього зсуву спосіб ведення бізнесу, транзакцій, визначення лідерства, власності і багато чого іншого може швидко змінитися. Саме на цьому перехресті з успадкованим фінансовим світом ми почнемо бачити роль переходу цих структур точно так само, як бачимо роль залізниці у змінах в нашому житті

Серед цього зсуву в громадському, політичному і економічному масштабі, хіба могло б знайтися більш вдале позиціонування для протоколу на основі блокчейна, такого як Tezos, платформи з її особливостями розумного управління і адаптованості?

Розумне управління

Щоб технологія на основі блокчейна була прийнята і стимулювала глобальні інновації, встановлений і добре відпрацьований процес управління в Tezos пропонує справедливий і однаковий спосіб внесення основних змін в протокол і підвищення легітимності цих змін шляхом голосування власників токенов. Цей формальний метод допомагає уникнути помилок попередників, які можуть призвести до формування фракцій, соціального розколу і навіть створення культів.

Очевидно, що ні один бізнес або підприємство, що бажають взаємодіяти з публічним блокчейном і використовувати базову технологію, не захочуть піддаватися таким ризикам, це не дуже добре для бізнесу. Однак здатність адаптуватися до змін якраз властива Tezos. Ці зміни можуть мати різні форми: у разі розвитку технологій або появи нових функцій вони можуть бути перенесені в протокол і активовані формальними і розумними способами.

Ці формальні засоби можуть бути додатково перераховані тут, за допомогою чого пропозиція вноситься і вводиться. Запроваджене пропозицію проходить чотири різних етапу, на яких голосування власників токенов має отримати кворум на кожному, щоб в кінцевому підсумку можна було застосувати пропоновані зміни.

Крім того, на відміну від DPoS (Delegated Proof of Stake), Tezos зберігає щось, відоме як Liquid Proof of Stake. Там, де мережі DPoS зобов’язані обмежувати виробників блоків певним (фіксованим) числом, Tezos надає можливість робити свій внесок в мережу через власну мережу або одночасно делегувати свою долю розробнику.

Оскільки мережеві ефекти в Tezos наростають, і саме тут за рахунок такої технології і набувається цінність, було б правильно зробити висновок, що кількість розробників і власників токенів, ймовірно, підуть в цьому напрямку.

Беручи до уваги це твердження, в рамках токенізації активів (STO) ми помітили значний прогрес, і в результаті було оголошено, що токенізація активів на суму понад 3 млрд доларів проведеться на Tezos. Також ведуться роботи і розробки в області платежів, ігор, спорту, ланцюжки поставок, ЗМІ, продажів і цей список можна продовжити. Хоча їх багато, це всього лише досягнення і цілі.

Що дійсно потужно і що Tezos привносить в глобальні інновації, так це базові і багатофункціональні технології, а також люди. З урахуванням сказаного, я сподіваюся, що ми починаємо усвідомлювати істинне значення всього, що відбувається.

Висновок

Точно так само, як залізні дороги призвели до змін в глобальному масштабі, технологія блокчейн і кілька протоколів можуть аналогічним чином змінювати сьогоднішню епоху. В тому, що стосується протоколів на основі блокчейна, таких як Tezos, розрахованих на тривалий термін, важко уявити собі майбутнє, в якому вони не грали б ключову роль на перетині традиційного фінансового світу і нового.

Денні Мастерс в Twitter @dannylmasters

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти