fbpx
29.01.2021

CEO Stably Корі Хоанг: місія USDS — допомогти розвитку DeFi на Tezos

Нещодавно ми писали про розвиток DeFi та DAO на блокчейні Tezos. Сьогодні розповімо про Stably — регульований стейблкоїн з прив'язкою до долара, який найближчим часом з'явиться на Tezos.

Ми підготували інтерв’ю з CEO Stably Корі Хоангом. Він розповів про запуск USDS, вибір Tezos і особливостях розробки стейблкоїнів.

Привіт, Корі! Будь ласка, розкажи нашим читачам про себе. Як ти дізнався про криптовалюту?

До того, як створити проект Stably, я отримав ступінь бакалавра фінансів і маркетингу в Вашингтонському університеті. Після навчання я працював в банківській сфері, став аналітиком компанії PitchBook в Сіетлі. На цій роботі я вивчив основи залучення капіталу, підприємництва і бізнес-аналітики. Також я займався алгоритмічною торгівлею на біржі та консультував хедж-фонди по різних торгових стратегіях на індекси волатильності та криптовалюту.

У 2017 році на мітапі алгоритмічних трейдерів в Сіетлі я познайомився з Девідом — майбутнім співзасновником Stably. Тоді він працював програмним інженером в Amazon, а я — приватним аналітиком в PitchBook. Виявилось, що ми використовували схожі торгові стратегії, такі як низькочастотний трейдинг інструментами з ціновими аномаліями: криптовалютою, ETF на золото, та ETN на індекси волатильності.

Ми з Девідом швидко подружились і разом торгували під час криптовалютної бульбашки 2017 року. Тоді наші алгоритми принесли хороший прибуток. Це підштовхнуло нас дослідити потенціал блокчейну і вибрати стейблкоїни в якості точки входу в бізнес.

Головна причина заснування Stably — домінування Tether по об’ємах криптовалютної торгівлі в 2017 році. Ми знали, що більш прозорий стейблкоїн зацікавить користувачів та інвесторів. Ми опублікували whitepaper Stably і у квітні 2018 року отримали $500 тисяч від відомих стартапів і компанії BEENEXT Capital.

Що таке USDS? Ним вже можна користуватись?

Stably USD (в минулому StableUSD) або USDS — це стейблкоїн з прив’язкою до долара США. Він забезпечений доларами в співвідношенні 1:1. Ми зберігаємо фіатні резерви на трастовому рахунку в регульованій фінансовій установі зі страховкою Федеральної корпорації по страхуванню вкладів (FDIC).

Зараз можна випустити або погасити USDS (ERC-20) на prime.stably.io. Через декілька тижнів ми запустимо USDS на блокчейні Tezos.

Можете назвати три варіанти використання USDS на блокчейні Tezos?

Трейдинг, позики та грошові перекази. Стейблкоїни важливі для автоматичного маркет-мейкінгу (AMM) і ринку криптопозик, які складають основу будь-якої DeFi-екосистеми.

Також Stably досліджує нові кейси, наприклад грошові перекази. Транзакції на блокчейні Tezos вигідніші, ніж на Ethereum.

Чим USDS відрізняться від USDT?

В основі стейблкоїнів лежить віра користувачів: кожен токен забезпечений доларом. Tether кілька раз давав спільноті приводи сумніватись в забезпеченні USDT. Водночас Stably прозорий: ви можете перевірити об’єм фіатних резервів і емісії в реальному часі.

Чому ви вибрали блокчейн Tezos?

В блокчейну Tezos разючі характеристики й потенціал. Ми зрозуміли, що на ньому можна без труднощів запустити регульований стейблкоїн. Ми задіємо блокчейн Tezos, щоб запропонувати більш швидкі і надійні рішення для поточних і майбутніх користувачів.

Позики, перекази й трейдинг на блокчейні Tezos нададуть спільноті Tezos більше можливостей для участі в DeFi-екосистемі. Важлива частина місії Stably — допомогти розвитку блокчейн-економіки на Tezos.

Які гаманці та децентралізовані біржі на блокчейні Tezos будуть підтримувати USDS? Як користувачі зможуть купити USDS?

Скоро після запуску користувачі зможуть купити і продати USDS на Tezos через платформу prime.stably.io.

Ми забезпечимо пряму ліквідність на популярних DEX, таких як Quipuswap та Dexter.Exchange. Також плануємо інтегрувати USDS в централізовані біржі. Зараз ми працюємо над доданням USDS в популярні гаманці Tezos і найближчим часом опублікуємо їх список.

У вас є плани з видачі позик в USDS під заставу криптовалюти на Tezos?

Поки ми не плануємо розробляти криптокредитний сервіс на Tezos, але будемо раді співпраці з командою, яка захоче його запустити. Ми хочемо, щоб USDS став найпопулярнішим стейблкоїном для торгівлі й позик в екосистемі Tezos.

Яким був процес створення USDS? З якими труднощами ви зіштовхнулись?

Ми запустили USDS в кінці 2017 року, а потім допрацьовували інфраструктуру. У нас був план: зробити стейблкоїн мультичейновим мостиком між фіатом і криптовалютою. Перенесення USDS з Ethereum на Tezos пройшло гладко завдяки нашим попереднім покращенням технічної та регуляторних сторін проєкту, а також завдяки інструментарію Tezos.

Це складно — розробити стейблкоїн?

Процес розробки стейблкоїна включає багато кроків. Крім роботи з технічною стороною потрібно вирішити фінансові, юридичні та операційні питання. Необхідно впевнитись, що все знаходиться на своєму місці й стейблкоїн зможе цілу вічність працювати без помилок.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти