fbpx
12.10.2020

CBDC і Tezos — Q&A з Хадріеном Зера, менеджером з впровадження Nomadic Labs

Після оголошення про те, що Société Générale-Forge обрали Tezos для проведення експериментів з цифровою валютою Центрального банку (CBDC) ми поговорили з Хадріеном Зера, менеджером з впровадженню Nomadic Labs про те, як виник проект і його подальший розвиток. Приємного читання!

Що таке цифрова валюта центробанку (CBDC)?

CBDC — це цифрова форма валюти. Вона випускається і регулюється центральним банком. Це числове вираження фіатної валюти. CBDC забезпечено валютними резервами (дорогоцінними металами, такими як золото або місцева/іноземна валюта), щоб гарантувати стабільність вартості. CBDC може використовуватися як метод оплати, оцінний резерв або розрахункова одиниця.

Нещодавно було оголошено, що Societe Generale обрали Tezos для тестування цифрової валюти Банку Франції. Як це сталося?

Nomadic Labs вели переговори з Société Générale з 2019 року. 12 квітня 2020 року, коли губернатор Банку Франції виступив з промовою про CBDC, стало зрозуміло, що Банк збирається запустити проект по CBDC. Уважно ознайомившись з його виступом, стало ясно, що CBDC буде масовим. З тих пір ми сподівалися стати партнером організації, здатної реалізувати такий проект: Société Générale-Forge виявилися найбільш підходящим варіантом для співпраці.

Як довго Nomadic Labs працює над цим проектом?

Для Nomadic Labs проект стартував в кінці 2019 року, коли ми, запустивши розробку прототипу стейблкоіна Євро, сумісного з PSD2, очікували запит на експерименти від Банку Франції. Це відкритий проект, більш детальну інформацію про який можна знайти тут.

Які очікування Банку Франції в рамках даних експериментів?

Експерименти переслідують три мети:

– Продемонструвати, як «класичні» варіанти використання валюти центрального банку можуть бути реалізовані за допомогою CBDC, заснованого на різних технологіях.

– Визначити переваги впровадження CBDC для поточної фінансової екосистеми і зрозуміти, як CBDC може сприяти фінансовим інноваціям.

– Детально проаналізувати, як введення CBDC може вплинути на фінансову стабільність, грошово-кредитну політику і регуляторне середовище.

Інші новини екосистеми:

Цього тижня ми оголосили про прийняття двох нових членів до Ради Tezos Foundation: Аніла Мадхавапедді (Anil Madhavapeddy), викладача (доцента) Комп’ютерної лабораторії Кембриджського університету, і Кріса Райта (Chris Wright), Старшого віце-президента і Головного технічного директора Red Hat. Ми раді вітати колег і сподіваємося, що їх багаторічний досвід розробки програмного забезпечення і технічні знання допоможуть розвивати проект Tezos. Нижче Ви можете ознайомитися з останніми новинами екосистеми:

– Baking Bad запустили Tezos DApp store, в якому члени спільноти можуть дізнатися більше про додатки в екосистемі Tezos.

– Blockwatch Data опублікували докладну статтю «Стан мережі Tezos» за вересень 2020 року.

– Madfish Solutions оголосили про випуск підтримки Ledger Nano для свого гаманця Thanos.

– MIDL.dev випустили новий веб-сайт моментальних знімків, який надає швидкі і надійні моментальні знімки Tezos основної мережі Tezos, а також Delphinet і Dalphanet.

– Nomadic Labs опублікували статтю про Emmy +, що виходить за рамки моделі синхронної мережі.

– SmartPy випустили посібник з імпорту коду SmartPy і Python.

– Мер міста Верней-Сюр-Сена Фаб’єн Ауфрехтер з Havas Blockchain оголосив, що французьке місто тепер дозволить жителям голосувати за проект планування дороги за допомогою Tezos.

– Tezos Commons і TQ Tezos оголосили про запуск програми заохочень для членів спільноти, які роблять все можливе, щоб принести користь всій екосистемі.

– Tezos Commons опублікували статтю про роботу Spruce Systems з впровадження децентралізованих рішень ідентифікації в Tezos.

– Tezos India об’єднали зусилля зі ŠKODA AUTO Digilab India і Tech Mahindra, щоб запустити «Century Program», програму для виявлення рішень блокчейна у виробництві, підтримувану Microsoft India.

– Tezos Ukraine анонсували навчальний курс «Знайомство з Tezos» з 5 частин англійською, українською та російською мовами.

Метеріал перекладено на українську мову командою Tezos Ukraine
Оригінал: 
CBDCs & Tezos — a Q&A with Nomadic Labs Adoption Manager Hadrien Zerah

 

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти