fbpx
tezos-intro - 15.07.2020

Огляд інструментів визначення рейтингу бейкерів та оглядачів блоків на Tezos

У цьому матеріалі ми поговоримо про оглядачів блоків та інструменти визначення рейтингу бейкерів.

Що таке оглядач блоків? У своїй найпростішій формі, оглядач блоків — це інструмент, який використовують для перегляду всіх онлайн транзакцій по криптовалюті. Зокрема, він дозволяє користувачам переглядати всі поточні і минулі транзакції в блокчейні. Оглядач блоків надає користувачеві інформацію про награди (для протоколів proof of stake) або хешрейту (для протоколів proof of work). Він також повідомляє про швидкість росту транзакцій і надає іншу корисну інформацію, таку як суми транзакцій і дані смарт-контракту.

Іншими словами, оглядач блоків — це онлайн оглядач блокчейнів, який відображає дані окремих блоків і транзакцій. За допомогою цього інструменту користувачі можуть відслідковувати історію транзакцій і баланси адрес, не покладаючись при цьому на кінцевого користувача для перевірки такої інформації.

У блокчейні Tezos існує безліч робочих оглядачів блоків. Вибір конкретного оглядача залежить від особистих переваг користувачів. Нижче наведено список оглядачів блоків, які екстраполюють дані Tezos.

TezTracker: https://teztracker.everstake.one/mainnet

TezTracker створений командою Everstake, — один з найнадійніших бейкерів в співтоваристві Tezos. Їх оглядач блоків є одним з найшвидших, і, як всі інші оглядачі, постійно вдосконалюється. TezTracker надає користувачам постійні живі дані блокчейна Tezos і дозволяє переглядати дані в тестовій мережі Tezos.

Tzkt.io: https://tzkt.io/

TzKT — оглядач блоків, що набирає популярність серед користувачів Tezos. Створений однією з найулюбленіших команд розробників Tezos, Baking-Bad, даний оглядач може похвалитися великою кількістю функцій. Цей оглядач є одним з небагатьох в Tezos, які надають користувачам дані та інформацію про помилки, отримані при взаємодії з блокчейном Tezos. У TzKT багато функцій, і з часом вони лише удосконалюються.

TzStats: https://tzstats.com/

Tzstats є одним з найбільш використовуваних оглядачів блоків Tezos. Даний оглядач пропонує користувачам нормальний і темний режим перегляду і вивчення даних у блокчейні. 30 червня 2020 року розробники Tzstats представили другу ітерацію свого оглядача. Інші оновлення знаходяться на стадії розробки.

Tezblock.io: https://tezblock.io/

Інший улюбленець багатьох шанувальників Tezos — tezblock, — простий оглядач блоків, що відображає дані блокчейна Tezos. Цей оглядач був створений AirGap, — командою, яка розробила мобільний гаманець AirGap, що підтримує зберігання і делегування Tezos.

Tezos.id: http://tezos.id/

Ще одним популярним оглядачем блоків є Tezos.id. У нього досить простий інтерфейс, що дозволяє користувачам створювати облікові записи з адресами електронної пошти для відстеження конкретних адрес.

Arronax: https://arronax.io/tezos/mainnet/blocks

Arronax було створено командою Cryptonomic, — тією ж командою, що стоїть за розробкою Galleon Wallet. Їх простий оглядач блоків був одним з перших оглядачів Tezos, що дозволяють користувачам переглядати дані смарт-контрактів, що запускаються в ланцюзі блоків Tezos.

Інструменти визначення рейтингу бейкерів


Одним з найпоширеніших питань серед новачків в екосистемі Tezos є: як обрати гідного бейкера? Існує три інструменти, які слід застосовувати новачкам при оцінці того, котрому з бейкерів делегувати. Три сервіси з оцінки бейкерів, що обслуговують екосистему Tezos: Baking-bad, MyTezosBaker і Tezos-Nodes. Кожен вебсайт з рейтингом бейкерів покладається на власні показники в процесі оцінки. Тому було б доцільно порівняти дані про бейкерів, використовуючи всі три рейтинг-служби.

Baking-bad.org: https://baking-bad.org/

Baking-bad — один з найулюбленіших вебсайтів, яким користуються члени спільноти Tezos для перевірки статистики та надійності. Вони також є творцями tzkt.io. Унікальність даного вебсайту полягає в тому, що він дозволяє делегатам вводити свою адресу Tezos на вебсайті та перевіряти, чи заборгував їхній бейкер винагороду чи ні, ґрунтуючись на політиці виплат бейкерів. Він також дозволяє делегатам бачити, коли і скільки Tezos вони отримають від циклу до циклу. Розробники з Baking Bad навіть створили коротке відео для новачків щодо вибору надійного бейкера: https://www.youtube.com/watch?v=6fnd5VMz7NQ.

Tezos-Nodes: https://tezos-nodes.com/

Tezos-Nodes — ще один улюбленець членів спільноти Tezos. У них є дуже простий веб-сайт, що пояснює кожен з використовуваних показників, включаючи структуру виплат бейкера. У Tezos-Nodes також є калькулятор винагород, який дозволяє користувачам оцінити, на яку винагороду вони можуть розраховувати на основі їхньої делегованої суми. Унікальність цього рейтингового сайту полягає в тому, що він пропонує мобільний додаток з підтримкою Android і iOS, завдяки якому користувачі можуть переглядати дані, надані у веб-версії.

MyTezosBaker: https://mytezosbaker.com/

MyTezosBaker був одним з перших вебсайтів з рейтингом бейкерів в екосистемі Tezos. Даний сайт досить простий, оскільки на ньому представлені дані про публічних бейкерів, структуру їхніх виплат і країни походження для конкретної послуги випічки. Вони також пропонують калькулятор винагород, який допомагає користувачам оцінити, яку винагороду вони можуть отримати на основі делегованої суми.

Bakendorse: https://bakendorse.com/#/cycles/249/projected_stats

Цей вебсайт більше призначений для бейкерів, і надає свої власні рейтинги. Bakendorse дозволяє бейкерам переглядати статистику по циклах, включаючи конкретні цикли, обрані відповідною пекарнею для підтвердження і випічки блоків. Цей вебсайт дуже простий у використанні, і надає статистику в доволі доступному вигляді. Однак, ним переважно користуються бейкери, а не делегати.

Висновки

Це не вичерпний список оглядачів блоків і рейтингових сайтів в екосистемі Tezos. Наша порада: завжди двічі перевіряйте дані, які відображаються на різноманітних вебсайтах. Ми сподіваємося, що вам сподобалася друга частина огляду екосистеми Tezos, і з нетерпінням чекаємо випуску 3 частини.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти