988%, 110%, 47%, 40% річних — найвигідніші ферми на Tezos у 2023 році

988%, 110%, 47%, 40% річних — найвигідніші ферми на Tezos у 2023 році

Ціна tez повернулася вище за $1, а DeFi-додатки Tezos потіснили NFT-маркетплейси і зайняли весь ТОП-5 за обсягами за даними оглядача TzKT.

Сьогодні розглянемо найвигідніші можливості для пасивного заробітку на найпопулярніших DeFi-проєктах Tezos.

Від чого залежить прибутковість ферм?

Автор ферми вносить у неї токени для регулярної винагороди стейкерів. Це фіксоване значення: наприклад, ферма щодня розподіляє між стейкерами 100 токенів ААА.

Річна прибутковість (APR) визначається як співвідношення вартості внесених LP до вартості одержуваної винагороди за рік. Якщо вартість річної винагороди становить $1000, а стейкери внесли LP вартістю $2000, то APR дорівнюватиме 50%.

Оскільки стейкери постійно вносять і виводять LP, а ціна токенів підіймається і знижується, то річна дохідність постійно змінюється. Тому протоколи можуть вказувати середній APR протягом тижня чи місяця.

Ферма зі 100% APR не гарантує, що ви дійсно заробите 100% річних. Однак прибутковість фармінгу точно буде вищою, ніж прибутковість делегування або заробіток з торгових комісій на внесенні ліквідності.

Plenty.network — аж до 988% APR

Materia (MTRIA) — нативний токен NFT-маркетплейсу Versum. Пул MTRIA/ctez принесе 988% річних у PLY. Однак, потрібно враховувати механіки Plenty.network: APR розраховується на одну епоху тривалістю 7 днів. Наступного тижня дохідність може змінитися, тому отримувати 1000% APR цілий рік не вийде.

Крім MTRIA/ctez є й інші пули з високою прибутковістю: QUIPU/ctez з 543% APR, uUSD/YOU з 332% APR та kUSD/ctez з 249% APR.

Як фармити? Перейдіть на сторінку пулів, натисніть кнопку Manage і внесіть ліквідність у вікні. Потім перейдіть на вкладку Staking і застейкайте отримані PNLP.

Plenty.network нараховуватиме нагороди в токені PLY. Якщо ви хочете заробляти торгові комісії та хабарі з пулів — потрібно змінтити або купити veNFT. Детальніше у нашому гайді по Plenty.network.

QuipuSwap — 110% річних

На QuipuSwap працює 10 ферм з прибутковістю від 12% річних у kUSD до 110% річних у QUIPU.

Найвигідніші ферми abBUSD/tez та apUSDC/tez — довгострокові. Ви зможете забрати повну винагороду лише через 180 днів. Термін вестингу вказується у параметрах ферми.

Якщо ви захочете забрати винагороду достроково, то отримаєте лише її частину.

Як фармити? Внесіть ліквідність у потрібний пул, а потім застейкайте LP-токени у фермі. Винагороди та торгові комісії будуть накопичуватись у контракті ферми, доки ви їх не заберете.

SpicySwap (Matter DeFi) — до 47% APY в MTTR

Matter DeFi — сайт з фермами для LP-токенів SpicySwap, частина екосистеми SalsaDAO. Найвигідніша ферма для пулу USDtz/WTZ нараховує 47% річних у токені MTTR.

Особливість Matter DeFi — рецепти, позначені білою кнопкою «+tz». Рецепт дозволяє забатчити конвертацію tez у токени для пулу, внесення ліквідності та стейкінг SSLP в одну транзакцію для економії часу та транзакційних комісій.

Як фармити? Скористайтеся рецептом для автоматичного стейкінгу SSLP, або ж вручну внесіть ліквідність у потрібний пул і застейкайте SSLP на Matter DeFi.

Youves — до 40% річних у ВАС

Youves надає два способи пасивного заробітку: стейкінг YOU, uUSD та uBTC з нагородами в тих же токенах, а також стейкінг LP токенів зі стейблсвопів Youves та пулів QuipuSwap та Plenty з нагородами у YOU.

Найвища прибутковість — 40% річних у фермі uUSD/QUIPU. Але якщо ви віддаєте перевагу стейблкоїнам і Bitcoin, то можете застейкати uBTC під 10% або uUSD під 16% річних.

Як фармити? Перейдіть на відповідну фермі DEX та внесіть ліквідність у вибраний пул. Потім перейдіть на сторінку Youves Earn та застейкайте LP-токени. Для заробітку uUSD, uBTC або YOU застейкайте їх безпосередньо на Youves Earn.

наступний

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте схожі пости

Plenty.network: пояснюємо що робити з PLY та veNFT та як на них заробляти

Plenty.network: пояснюємо що робити з PLY та veNFT та як на них заробляти

Що таке мультисіг і навіщо він потрібний? Пояснюємо простими словами

Що таке мультисіг і навіщо він потрібний? Пояснюємо простими словами

Пояснюємо Kvadrat.finance — прибуток з утримання tzBTC у квадраті

Пояснюємо Kvadrat.finance — прибуток з утримання tzBTC у квадраті

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота