fbpx
15.01.2021

Як Bender Labs будують DeFi на Tezos

Цього тижня автор Tezos Commons Вільям Маккензі опублікував в блозі компанії матеріал про Bender Labs і їх роботу по створенню самостійної децентралізованої фінансової системи на Tezos.

Ми підготували адаптований переклад статті Вільяма.

Хто такі Bender Labs

На початку 2020 року об’єм заблокованих коштів в DeFi-проектах на блокчейні Ethereum складав $700 млн, а до січня 2021 року він виріс в 32 рази — до $22,5 млрд.

Чому б нам не повторити схожий ріст на протоколі Tezos? На сцену виходять Bender Labs.

Bender Labs — це команда з семи підприємців, інженерів і керівників успішних криптовалютних компаній. Один з учасників Bender Labs — Х’юго Ренадін — співзасновник спотової біржі LGO-Group, яка працює з 75 інституціональними клієнтами. З червня 2020 року LGO-Group провела операції об’ємом більше $1 млрд.

Зараз команда Bender Labs будує відкриту фінансову систему на публічному блокчейні Tezos.

Місія Bender Labs

Ми бачимо, що розвиток ринку DeFi позитивно вплинув на Ethereum. Bender Labs вірить: зацікавленість інвесторів в DeFI-продуктах може позитивно відобразитись на Tezos.

Bender Labs планує запустити на Tezos повноцінні DeFi-продукти і перевести на них ключових гравців світу децентралізованих фінансів.

Ключеві принципи команди:

 1. Фінансові ринки повинні бути просто кодом — прозорим і відкритим.
 2. Якщо сервіс генерує цінність, вона повинна бути власністю його користувачів.
 3. Відкриті фінансові протоколи можуть перевернути фінансову систему, якщо їх розробили і розподілили з прагматизмом.

Співзасновник і CEO Bender Labs Х’юго Ренадін пояснює місію команди так:

«Нашу місію легко пояснити, але важко втілити в життя. Ми хочем побудувати самостійну і децентралізовану фінансову систему на Tezos. Уявіть собі інвестиційний банк, який нікого не обмежує, не піддається блокуванню, а ще прозорий і відкритий — ось це і є переваги децентралізованого сервісу»

Розглянемо протокол WRAP

Bender Labs планує розробити багато блокчейн-протоколів, але найперша ціль — протокол WRAP. Він буде «упаковувати» активи на інших блокчейнах та переносити їх на Tezos.

Упакований актив з’єднує нативний протокол і токен на ньому з активом в іншій мережі. Наприклад, Wrapped Bitcoin або wBTC упаковує і переносить Bitcoin на блокчейн Ethereum. Таким же чином TzBTC переносить Bitcoin на Tezos.

Інструмент розширює функціональність і область застосування, а також набір фінансових послуг на блокчейні. Наприклад, упакований актив надає трейдерам, інвесторам і децентралізованим додаткам міст до активів з іншого блокчейну, але при цьому зберігає контакт з оригінальним активом.

WRAP — дуже важлива цеглинка для будівництва по-справжньому здорової і конкурентоздатної DeFi-системи на Tezos.

Чому Tezos?

Ми спостерігали за розвитком DeFi в екосистемі Ethereum і помітили дві проблеми децентралізованих фінансів.

Перша проблема — більшість DeFi-продуктів працюють на смарт-контрактах Ethereum. Користувачы смарт-контрактів ризикують втратити гроші через баги і відсутність відповідного аудиту. Наприклад, користувачі знайшли фатальну помилку в смарт-контракті проекту YAM через два дні після його запуску. Це призвело до падіння ціни YAM з $150 до $0.

Друга проблема — висока вартість газу в Ethereum. При навантаженні на мережу ціна газу росте по експоненті. В результаті користувачам не вигідно пересилати невеликі суми. Розробники Ethereum навряд чи вирішать цю проблему найближчим часом.

В Ethereum багато витрат через автоматичних маркет-мейкерів для протоколів обміну, як Uniswap. Вони пов’язані з тим, що загальна вартість заблокованих коштів вище, ніж їх фактичне забезпечення.

Тим часом останнє оновлення Delphi зменшило транзакційні комісії в мережі Tezos в 4 рази. Після апдейту газ в блокчені Tezos коштує в 3000 раз дешевше, ніж в Ethereum.

Дешевий газ — це добре, але Tezos спізнився на DeFi-вечірку. Це підтверджується малою кількістю DeFi-протоколів і нативних ассетів на блокчейні Tezos.

Тим не менше, Х’юго Ренадін вважає, що Tezos може обігнати Ethereum в DeFi:

«Ми вибрали Tezos для розробки DeFi-протоколу з декількох причин.

По-перше, всі учасники Bender Labs інвестували в ICO Tezos. Ми слідкували за проектом з самого початку і стали частиною спільноти.

По-друге, ми вважаємо, що технології Tezos краще Ethereum. Ми робимо продукт, який сподобається сучасній DeFi-спільноті, і який ми б хотіли побачити в традиційних фірмах. Ми спілкуємося з організаторами STO — після продажі токенів їм легко продати розробку і використання DeFi-протоколів.

В Tezos кращі технології, безпечніші смарт-контракти і регулярні оновлення. Ми знаємо: розробники будуть постійно покращувати продуктивність, і нам не доведеться платити по $10 за транзакцію»

Ключові ідеї Bender Labs

Щоб дізнатись більше про Bender Labs і WRAP, ми задали Х’юго Ренадіну додаткові питання.

Екосистема Tezos отримала сильний імпульс завдяки Dexter, оракулам Harbringer і стейблкоїну Kolibri. Це прості проекти, але вони потрібні для розробки високорівневих DeFi-додатків. WRAP теж внесе вклад в створення складних DeFi і розвиток Tezos?

«Dexter, Harbringer і Kolibri — це так звані DeFi-примітиви. Они потрібні для роботи повноцінних DeFi-проектів, і це добре, що вони є. Але екосистемі Tezos не вистачає двох важливих речей — активів та ліквідності, які люди можуть використати в фінансовій системі Bender Labs.

Протокол WRAP потрібен для вирішення цієї проблеми “Упаковані” криптовалюти вирішать короткотривалі проблеми з ліквідністю, а в перспективі — налагодять взаємодію між блокчейнами. Поки ми зосереджені на забезпеченні ліквідності»

Якою ви бачите екосистему Tezos в коротко- і довгочасній перспективах?

«Ми віримо в світле майбутнє Tezos. Під час роботи в LGO я спілкувався з компаніями, які проводили STO в Франції і Європі. Багато емітентів були зацікавлені в випуску токенів на блокчейні Tezos. Я думаю, гарні умови для STO можуть вирішити проблему з малою кількістю активів на Tezos.

Я по-бичому дивлюсь на комбінацію STO і DeFi, тому що це — майбутнє фінансової системи. У Tezos є можливість стати одним з головних інституційних протоколів для децентралізованих фінансів в сфері криптовалюти, і навіть на традиційному фінансовому ринку»

Ви хотіли б оголосити про щось крім запуску протоколу WRAP в першому кварталі 2021 року?

«Ми хочемо створити спільноту користувачів і розробників: всі продукти Bender Labs стануть опенсорсними. Це проект для спільноти Tezos. Наша ціль — зібрати людей, які будуть працювати над протоколом, користуватись ним, допрацьовувати і розвивати DeFi структуру на блокчейны Tezos»

Заглянемо в майбутнє

Команда Bender Labs працює над самостійним DeFi-проектом для екосистеми Tezos. Вони впевнені, що запуск протоколу WRAP підштовхне розробку нових DeFi-протоколів і нативних активів на Tezos

З появою нових DeFi-продуктів ми побачимо ріст і розвиток мережі Tezos.

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти