fbpx
news - 06.05.2020

Автономне керування та Tezos

Вільям Маккензі з Tezos Commons обговорив з Карло ван Дрістеном з BMW його розробки для екосистеми Tezos. Ми підготували адаптований переклад матеріалу російською мовою.

Протягом деякого часу в спільноті Tezos ми були в курсі дуже амбітних та інноваційних зусиль, спрямованих на забезпечення віртуального підтвердження валідації автономних функцій водіння — на Tezos. Тема складна, і щоб пролити більше світла на роботу, проведену в екосистемі ENVITED, Карло ван Дріестен з BMW Group люб’язно допоміг точно екстраполювати те, над чим ведеться робота.

Що таке ENVITED?

В екосистему ENVITED входять кілька провідних виробників автомобілів, таких як BMW, Audi, Porsche, Daimler і багато інших відомих партнерів. Створена на підставі Центру автомобільних рішень для симуляції робоча група екосистеми ENVITED є колективом, зосередженим на визначенні методології стандартного і машинного підтвердження валідації для високо автоматизованого водіння (HAD).

ENVITED — це розподілена екосистема з декількома гравцями і рухомими частинами, які пов’язані між собою одним загальним розрахунковим рівнем.

Мета

Функції автоматичного водіння повинні відповідати нормативним вимогам. Стандарти є важливою основою для забезпечення якості, якої повинні дотримуватися виробники автомобілів. Правильне впровадження і використання стандартизованих даних і компонентів підтверджується сертифікацією, яка вимагає перевірки відповідними регулюючими органами і випробувальними організаціями.

Численні фрагменти інформації та ймовірності повинні бути враховані при побудові функцій автономного водіння. При розробці стандартів, що лежать в їх основі, необхідно використовувати віртуальну установку, оскільки — при такій великій кількості інформації / ймовірностей, які необхідно враховувати, використання загальнодоступного середовища буде практично неможливим для обліку кожної потенційної події, яка може статися в середовищі реального світу.

Таким чином, в цьому віртуальному світі — те ж саме, що робиться в фізичному світі при збиранні автомобіля, також має бути відтворено і у віртуальній установці. Якщо один виробник автомобілів розробить свої власні функції автономного водіння, це може призвести до деяких невідповідностей і помилок, які можуть виявитися фатальними в реальному світі.

Отже, замість того, щоб автовиробник створював все «наодинці», в екосистемі ENVITED — кілька великих автовиробників та інші гравці спільно використовують віртуальне середовище тестування, результати тестування, дані, розробки і просуваються більш швидким темпом в напрямку отримання сертифікації та забезпечення підтвердження валідації для функцій автономного водіння.

Переваги технології блокчейн

У процесі підтвердження валідації певних функцій автономного водіння виникають деякі проблеми, такі як незмінна документація, прозорість і автоматичне виконання контракту.

В рамках блокчейну, однією з ключових переваг технології блокчейн є незмінне сховище записів і їх вилучення. Застосовно до екосистеми ENVITED, блокчейн може використовуватися через серверну частину кожного виробника автомобілів і організації (оскільки всі вони пов’язані один з одним на рівні розрахунків) для спільного використання процесів розробки.

Зрештою, використання технології блокчейн (в цьому випадку Tezos) дозволить отримати незаперечне підтвердження валідації автомобіля з автоматичною прошивкою X та простежуваність, щоб показати, що були проведені необхідні випробування і процеси.

Як контраргумент використання блокчейн, а не використання замість нього цифрових підписів — Карло пояснив, чому це може бути не найефективнішим способом підтвердження валідації.

В цьому випадку чарівне слово, на мій погляд — відкличний сертифікат. Отже, візьмемо, наприклад, шосе. Якщо ви хочете створити тестову зону, вам потрібна карта цього шосе, хтось повинен проїхати, виміряти цю карту і створити її. Властивість карти в тому, що вона коли-небудь застаріє. Тому що у вас проводяться певні будівельні роботи, або ви повинні бути знову впевнені, що карта насправді залишається такою ж, як ви думали.

Таким чином, дійсність карти може бути сертифікована — але вона може бути сертифікована тільки протягом певного періоду часу. Отже, якщо ви думаєте про щось на кшталт SSL-сертифіката, який даєте комусь. В якості міри безпеки у них є термін придатності — наприклад, один рік. В цьому випадку ви могли б сказати, що я даю цій карті обмежений термін придатності в один рік, і проблема може бути вирішена. Але у вас буде набагато більше гнучкості, якщо ви скажете, що ця карта дійсна, поки я не скажу, що вона більше не дійсна, і я відкликав цей сертифікат. Таким чином, блокчейн дуже потужний, якщо у вас є сценарій використання відкличних сертифікатів.

Чому Tezos?

Щоб краще зрозуміти основи прийняття рішення про використання Tezos в екосистемі ENVITED, я вирішив поставити Карло ван Дрістену кілька запитань на цю тему.

На чому базувалось рішення про використання Tezos?

Я думаю, що було багато причин. Як працівник компанії, я знаю, що процеси — це щось дуже потужне і необхідне. Отже, Tezos має робочий процес управління змінами для ратифікації безблокчейнових спільних зусиль. Це щось таке потужне і найважливіше — що є для мене головною причиною вибору Tezos.

Тому що я знаю, що є спосіб оновити щось децентралізоване і розподілене. Крім того, є спосіб впливати на цю систему протягом нашого власного процесу розробки, публікувати наші вимоги і спостерігати, чи розвивається технологія в потрібному напрямку.

Пояснюючи далі …

Я думаю, що спільнота Tezos — це спільнота, яка насправді робить багато речей згідно принципу і через внутрішню мотивацію робити правильні речі. Це те, що я вважаю дуже сильним показником, якщо ви повинні щось вибрати. Тому що компанії можуть втратити інтерес. У менеджменті відбулися зміни, і на наступний день все пропало. Вони не дивляться на глобальні перспективи, потреби людей чи спільнот. Отже, це те, що повинно прийти ззовні.

Інша справа, що я хотів поступово будувати камені, різні наріжні камені мого проекту самостійно. Отже, я в основному побудував StakeNow, тому що хотів брати участь в обговоренні питань регулювання з нашим урядом, фінансовими органами та регуляторами.

Тому що, як я можу використовувати блокчейн, якщо всі правила нижче не зрозумілі і ніхто не знає, як здійснюється оподаткування? Отже, я крок за кроком беру всі різні речі, які, на мій погляд, мають відношення до регулювання, і проводжу їх бета-тестування на дуже простому сценарії використання — стейкінгу. Стейкінг служить дуже важливим варіантом використання: він підтримує інфраструктуру і робить інфраструктуру доступною і придатною для використання в Німеччині, що є основою для юзкейса великої компанії.

Чи була кількість транзакцій в секунду (TPS) фактором, на якому ґрунтувалося ваше рішення?

Ні, це зовсім не має значення. Я повністю згоден з Артуром, він написав статтю під назвою «Масштабування Tezos». Я думаю, що він має рацію в багатьох речах, і ви не повинні піддаватися хайпу. Ви завжди повинні йти зі складними речами в першу чергу. Для Tezos це безпека, конструювання мови та архітектура — усі ті речі, які не видно на початку, але вони окуповуються в довгостроковій перспективі.

Оскільки у мене є довгостроковий проєкт, я маю намір супроводжувати процес розробки базової технології своїм зростаючим проектом. Мені не потрібно щось, що тут і зараз функціонує на сто відсотків, мені потрібно щось, що може функціонувати на сто відсотків в той час, коли мені це потрібно. Крім того, мені потрібен зворотний зв’язок з кимось, хто дійсно піклується і хоче, щоб це відбулося.

Висновок

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

  1. Telegram-канал.
  2. Facebook.
  3. Twitter українською та російською мовами.
  4. Twitter англійською мовою.
  5. YouTube-канал.
  6. Instagram.
  7. LinkedIn.
  8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти