fbpx
06.05.2020

Можливість віртуального підтвердження валідації для автономного водіння — на Tezos

Ця стаття — переклад матеріалу William McKenzie.

Ця стаття — переклад матеріалу William McKenzie.

Ми обговорюємо з Карло ван Дрістеном з BMW його розробки для екосистеми Tezos.

Протягом деякого часу в спільноті Tezos ми були в курсі дуже амбітних та інноваційних зусиль, спрямованих на забезпечення віртуального підтвердження валідації автономних функцій водіння — на Tezos. Тема складна, і щоб пролити більше світла на роботу, проведену в екосистемі ENVITED, Карло ван Дріестен з BMW Group люб’язно допоміг точно екстраполювати те, над чим ведеться робота.

Що таке ENVITED?

В екосистему ENVITED входять кілька провідних виробників автомобілів, таких як BMW, Audi, Porsche, Daimler і багато інших відомих партнерів. Створена на підставі Центру автомобільних рішень для симуляції робоча група екосистеми ENVITED є колективом, зосередженим на визначенні методології стандартного і машинного підтвердження валідації для високо автоматизованого водіння (HAD).

ENVITED — це розподілена екосистема з декількома гравцями і рухомими частинами, які пов’язані між собою одним загальним розрахунковим рівнем.

Мета

Функції автоматичного водіння повинні відповідати нормативним вимогам. Стандарти є важливою основою для забезпечення якості, якої повинні дотримуватися виробники автомобілів. Правильне впровадження і використання стандартизованих даних і компонентів підтверджується сертифікацією, яка вимагає перевірки відповідними регулюючими органами і випробувальними організаціями.

Численні фрагменти інформації та ймовірності повинні бути враховані при побудові функцій автономного водіння. При розробці стандартів, що лежать в їх основі, необхідно використовувати віртуальну установку, оскільки — при такій великій кількості інформації / ймовірностей, які необхідно враховувати, використання загальнодоступного середовища буде практично неможливим для обліку кожної потенційної події, яка може статися в середовищі реального світу.

Таким чином, в цьому віртуальному світі — те ж саме, що робиться в фізичному світі при збиранні автомобіля, також має бути відтворено і у віртуальній установці. Якщо один виробник автомобілів розробить свої власні функції автономного водіння, це може призвести до деяких невідповідностей і помилок, які можуть виявитися фатальними в реальному світі.

Отже, замість того, щоб автовиробник створював все «наодинці», в екосистемі ENVITED — кілька великих автовиробників та інші гравці спільно використовують віртуальне середовище тестування, результати тестування, дані, розробки і просуваються більш швидким темпом в напрямку отримання сертифікації та забезпечення підтвердження валідації для функцій автономного водіння.

Переваги технології Блокчейн

У процесі підтвердження валідації певних функцій автономного водіння виникають деякі проблеми, такі як незмінна документація, прозорість і автоматичне виконання контракту.

В рамках блокчейну, однією з ключових переваг технології блокчейн є незмінне сховище записів і їх вилучення. Застосовно до екосистеми ENVITED, блокчейн може використовуватися через серверну частину кожного виробника автомобілів і організації (оскільки всі вони пов’язані один з одним на рівні розрахунків) для спільного використання процесів розробки.

В кінцевому рахунку, використання технології блокчейн (в даному випадку Tezos) дозволить отримати незаперечне підтвердження валідації автомобіля з автоматичною прошивкою X та простежуваність, щоб показати, що були проведені необхідні випробування і процеси.

Як контраргумент використання блокчейн, а не використання замість нього цифрових підписів — Карло пояснив, чому це може бути не найефективнішим способом підтвердження валідації.

В цьому випадку чарівне слово, на мій погляд — відкличний сертифікат. Отже, візьмемо, наприклад, шосе. Якщо ви хочете створити тестову зону, вам потрібна карта цього шосе, хтось повинен проїхати, виміряти цю карту і створити її. Властивість карти в тому, що вона коли-небудь застаріє. Тому що у вас проводяться певні будівельні роботи, або ви повинні бути знову впевнені, що карта насправді залишається такою ж, як ви думали.

Таким чином, дійсність карти може бути сертифікована — але вона може бути сертифікована тільки протягом певного періоду часу. Отже, якщо ви думаєте про щось на кшталт SSL-сертифіката, який даєте комусь. В якості міри безпеки у них є термін придатності — наприклад, один рік. В цьому випадку ви могли б сказати, що я даю цій карті обмежений термін придатності в один рік, і проблема може бути вирішена. Але у вас буде набагато більше гнучкості, якщо ви скажете, що ця карта дійсна, поки я не скажу, що вона більше не дійсна, і я відкликав цей сертифікат. Таким чином, блокчейн дуже потужний, якщо у вас є сценарій використання відкличних сертифікатів.

Чому Tezos?

Щоб краще зрозуміти основи прийняття рішення про використання Tezos в екосистемі ENVITED, я вирішив поставити Карло ван Дрістену кілька запитань на цю тему.

На чому базувалось рішення про використання Tezos?

Я думаю, що було багато причин. Як працівник компанії, я знаю, що процеси — це щось дуже потужне і необхідне. Отже, Tezos має робочий процес управління змінами для ратифікації безблокчейнових спільних зусиль. Це щось таке потужне і найважливіше — що є для мене головною причиною вибору Tezos.

Тому що я знаю, що є спосіб оновити щось децентралізоване і розподілене. Крім того, є спосіб впливати на цю систему протягом нашого власного процесу розробки, публікувати наші вимоги і спостерігати, чи розвивається технологія в потрібному напрямку.

Пояснюючи далі …

Я думаю, що спільнота Tezos — це спільнота, яка насправді робить багато речей згідно принципу і через внутрішню мотивацію робити правильні речі. Це те, що я вважаю дуже сильним показником, якщо ви повинні щось вибрати. Тому що компанії можуть втратити інтерес. У менеджменті відбулися зміни, і на наступний день все пропало. Вони не дивляться на глобальні перспективи, потреби людей чи спільнот. Отже, це те, що повинно прийти ззовні.

Інша справа, що я хотів поступово будувати камені, різні наріжні камені мого проекту самостійно. Отже, я в основному побудував StakeNow, тому що хотів брати участь в обговоренні питань регулювання з нашим урядом, фінансовими органами та регуляторами.

Тому що, як я можу використовувати блокчейн, якщо всі правила нижче не зрозумілі і ніхто не знає, як здійснюється оподаткування? Отже, я крок за кроком беру всі різні речі, які, на мій погляд, мають відношення до регулювання, і проводжу їх бета-тестування на дуже простому сценарії використання — стейкінгу. Стейкінг служить дуже важливим варіантом використання: він підтримує інфраструктуру і робить інфраструктуру доступною і придатною для використання в Німеччині, що є основою для юзкейса великої компанії.

Чи була кількість транзакцій в секунду (TPS) фактором, на якому грунтувалося ваше рішення?

Ні, це зовсім не має значення. Я повністю згоден з Артуром, він написав статтю під назвою “Масштабування Tezos”. Я думаю, що він має рацію в багатьох речах, і ви не повинні піддаватися хайпу. Ви завжди повинні йти зі складними речами в першу чергу. Для Tezos це безпека, конструювання мови та архітектура — усі ті речі, які не видно на початку, але вони окуповуються в довгостроковій перспективі.

Оскільки у мене є довгостроковий проект, я маю намір супроводжувати процес розробки базової технології своїм зростаючим проектом. Мені не потрібно щось, що тут і зараз функціонує на сто відсотків, мені потрібно щось, що може функціонувати на сто відсотків в той час, коли мені це потрібно. Крім того, мені потрібен зворотний зв’язок з кимось, хто дійсно піклується і хоче, щоб це відбулося.

Початок роботи робочої групи екосистеми ENVITED характеризувалося високим рівнем мотивації учасників. Відтепер ми будемо працювати разом над технологічною дорожньою картою для віртуального підтвердження високо автоматизованих функцій водіння на основі блокчейна Tezos.

Висновок

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти