Ретромінтинг: створюємо ASCII-NFT на Typed.art

Ретромінтинг: створюємо ASCII-NFT на Typed.art

Колись монітори були опуклими, інтернет працював телефонною лінією, а замість мемів ми обмінювалися ASCII-артом — зображеннями, складеними з друкованих символів. Давайте вдаримось в ностальгію на маркетплейсі Typed.

Розповідаємо про особливості ASCII-арту, цікаві та дорогі роботи на Typed.art, а також несумісність текстових NFT з деякими гаманцями.

Розбираємось у ASCII

ASCII — це стандарт кодування та однойменна таблиця символів. Туди входить 127 елементів: літери, розділові знаки, числа та спеціальні символи. Крім складання звичайного тексту, їх можна використовувати як заміну пікселів для створення зображень.

Текстовий арт зародився наприкінці ХІХ століття з поширенням друкарських машинок. Потім про нього забули та відродили лише у 1980-х, коли з’явилися доступні домашні ПК.

Спочатку розробники використовували символи для позначення об’єктів в іграх типу Rogue і NetHack. Потім з’явився інтернет. Користувачі винайшли смайли, додали в таблицю більше символів, почали використовувати кілька рядків та написали конвертери PNG в ASCII. Так ми й пройшли шлях від ¯\_(ツ)_/¯ до Великої хвилі в Канагава.

Зараз ASCII-арт зустрічається у ретро-іграх, наприклад в «ASCIIDENT» і Dwarf Fortress.

ASCII-арт на Typed

Typed.art — новий NFT-маркетплейс на Tezos, який підтримує мінтинг лише токенів із текстом: твітами, розповідями, ASCII-картинками.

Із запуску в червні проєкт набрав понад 2000 передплатників у Twitter. Протягом 5 днів користувачі створили 4000 NFT, а зараз їх близько 6500.

Судячи зі статистики смарт-контракту Typed, колекціонери щодня там щось купують. Найдорожчими покупками стали:

Токен #11000 tez (серйозно).

Токен #3348 з лініями — 200 tez.

Токен #1419 — за нього заплатили 95 tez.

Окрім них є й інші цікаві роботи, наприклад картини на базі ланцюга Маркова. Це послідовність випадкових подій з кінцевим чи рахунковим числом результатів, де ймовірність настання кожної події залежить тільки від стану, досягнутого в попередній події. Грубо кажучи, згенерований орнамент.

Ще є історії, які написав AI-алгоритм GPT-3.

Однак із Typed є проблема: не всі гаманці відображають такий формат. Наприклад, в Autonomy і Temple показ NFT зламаний, а в Naan їх можна переглянути тільки через вкладку «dApp». Сподіваємося, що правильне відображення NFT Typed Art стане доступним пізніше.

Розробники продовжують розвивати маркетплейс. Наприклад, нещодавно вони додали перегляд власників токенів та додаткові теги для створення арту.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook
  3. Twitter українською мовою
  4. Twitter російською мовою
  5. Twitter англійською мовою
  6. YouTube-канал
  7. Instagram
  8. LinkedIn
  9. hub ForkLog

наступний

Ідеально для новачків: візуальне програмування смарт-контрактів за допомогою VisualTez

Читайте схожі пости

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Starlords: новий ступінь генеративних NFT із зовнішніх світів

Коротка історія генеративного мистецтва та як його робити

Коротка історія генеративного мистецтва та як його робити

Унікальні за стилем, виконанням та задумом NFT-колекції Tezos

Унікальні за стилем, виконанням та задумом NFT-колекції Tezos

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота