Арбітраж у своєму пулі ліквідності: як заробити на чужих NFT

Арбітраж у своєму пулі ліквідності: як заробити на чужих NFT

У жовтні ми робили огляд тестової версії маркетплейсу, де можна торгувати NFT через пули ліквідності. Тоді на ArtDEX було доступно лише три пробні колекції. Сьогодні маркетплейс працює у мейннеті, тож ми знову вирішили зазирнути на біржу унікальних токенів.

Розглядаємо популярні колекції, порівнюємо ціни з OBJKT та говоримо про заробіток на наданні ліквідності маркетплейсу.

Що торгується на ArtDEX: чортики, собачки та видри

ArtDEX — це біржа для торгівлі NFT. Для кожної колекції користувачі створюють пули ліквідності, вносять у них NFT та tez. Інші користувачі можуть купити в пулі NFT за tez або моментально продати там свій токен з тієї ж колекції.

При покупці NFT ціна в пулі зростає, при продажі — зменшується, як у звичайних АММ на кшталт тих що на SpicySwap і QuipuSwap. Однак користувач може вибрати який токен він хоче купити: найдешевший або якийсь конкретний з пулу.

Докладніше можна прочитати в нашому огляді. З моменту запуску ArtDEX користувачі наторгували вже більш ніж на 5000 tez.

Зараз на ArtDEX торгуються всі популярні колекції Tezos: MU, Dogami, Ottez, Tezzardz, Degen Foxes та інші. Ними можна арбітражити: купувати на інших маркетплейсах дешевше та продавати на ArtDEX дорожче, або, навпаки, купувати на ArtDEX і продавати на OBJKT. Різниця для популярних колекцій невелика, але є:

The Devils: Officially licensed Manchester United digital collectibles

Колекція чорно-червоних дияволів від Manchester United, стартова вартість яких починається від 94,9 tez на вторинному ринку. На OBJKT вартість одного NFT починається від 100 tez. Варто врахувати комісію від 3,5% залежно від обраного пулу.

Загальний обсяг продажів — 4,4 тис. tez, тобто $3 350,6.

DOGAMI

Серія 3D-собак з однойменної мобільної play-to-earn гри всесвіту Petaverse з доповненою реальністю. Мінімальна вартість на вторинному ринку за один віртуальний хвіст — 108,1 tez, а загальний обсяг продажів — $397 274,55, тобто 521,7к tez. На OBJKT буде дорожче — 109 tez.

Мінімальна комісія в одному з пулів — 4%.

Ottez Evolution

Одягнені видри-хіпстери припали до душі колекціонерам приблизно на $276 119,90 або 362,6 тисяч tez. Мінімально одну картку можна придбати за 13 tez на ArtDEX, що майже на 2 tez дешевше, ніж на OBJKT. Доступних пулів аж 7, комісія на них стартує від 2,5%.

Як заробляти на пулах ліквідності та арбітражі

Ми пояснили процес створення пулів простими словами. Радимо також прочитати гайд від SalsaDAO.

ArtDEX складається з безлічі пулів. Їх створюють користувачі проєкту: вибирають тип пулу, налаштовують параметри торгівлі та вносять початкову ліквідність у вигляді NFT однієї колекції та відповідної кількості tez.

Тип пулу визначає тип ліквідності, яку надає автор:

  • Buy Parrotz: автор вносить tez, інші користувачі вносять в пул NFT і забирають tez;
  • Sell ​​Parrotz: творець вносить NFT, інші користувачі вносять у пул tez і забирають NFT;
  • Deposit Parrotz: автор вносить і NFT, і tez, інші користувачі здійснюють угоди в обох напрямках.

При налаштуванні пулу потрібно встановити початкову ціну токенів — спотову ціну — та параметри кривої — bonding curve. Якщо колекція вже торгується ArtDEX, вона сама запропонує спотову ціну, інакше її потрібно вказати самостійно.

Спотова ціна визначає вартість купівлі/продажу під час торгівлі через наш пул. “Buy Parrots”-пул зрівнює остаточну вартість продажу та спотову ціну. “Sell Parrots”-пул — ціна покупки дорівнюватиме спотовій ціні в залежності від налаштованої кривої.

Ціна покупки завжди повинна бути на щабель вище дельти, щоб уникнути абузу транзакцій за допомогою арбітражу. Рекомендуємо встановити початкову спотову ціну приблизно таку саму, як на зовнішніх торгових майданчиках.

Альтернативний варіант — випуск колекції на ArtDEX. Якщо ми створюємо NFT прямо на торговому майданчику, вартість таких токенів буде базовою, що виключає можливість арбітражу на інших маркетплейсах.

Фінальний крок — налаштування кривої та торгових комісій пулу. Ці параметри необхідні вимірювання спотової ціни після кожної минулої угоди. Зараз на ArtDEX є два типи кривих, додаткові варіанти знаходяться в розробці:

  • лінійна крива — змінює вартість на задану кількість tez після виконання кожного ордера;
  • експоненційна крива — змінює ціну заданий відсоток після кожної угоди.

Після покупки NFT у пулі спотова ціна зростатиме, при продажі зменшуватиметься. При кожній угоді користувачі платитимуть творцю пулу торгову комісію. Сам маркетплейс рекомендує встановлювати комісії ближче до 1-2% загалом та 5-15% при випуску нової колекції на ArtDEX.

Криві зв’язування дуже важливі для ArtDEX. Вони забезпечують постійну ліквідність NFT у пулах та допомагають їм реагувати на зміни на ринку без втручання користувача.

Припустимо, Аліса хоче займатися наданням ліквідності NFT TU за ціною 40 tez. Таку вартість вона обирає тому, що на зовнішніх ринках приблизна вартість унікального токена — 40 tez.

проєкт випускає новини про залучення фінансування і вартість NFT піднімається до 60 токенів за штуку. Без кривої зв’язування пул не зможе змінити вартість згідно з новою ціною. Це означає, що в пулі Аліси TU продаватимуться і далі за 40 tez, а інші користувачі купуватимуть токени з колекції в пулі Аліси на ArtDEX і перепродаватимуть за завищеною вартістю на інших біржах.

Якщо Аліса вибере лінійну криву і дельту 10 tez, вартість токена актуалізується за дві транзакції.

Взаємодія кривих зв’язування, спотових цін та зовнішніх ринків NFT створює можливість безпечного отримання додаткових торгових комісій від арбітражників, які торгують на різних маркетплейсах.

Висновки

Пасивний заробіток від будь-якого способу надання ліквідності на ArtDEX — гарна можливість. Навіть сам FounderJabba отримує дохід таким чином і пише в Twitter про успіхи арбітражу з комісією у розмірі лише 2,5%.

Створення власного пулу ліквідності на ArtDEX — це швидко, легко і вигідно. Спробуйте, якщо ще не встигли.

наступний

Чи можна перенести NFT із Tezos на інший чейн?

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

NFT-музиканти Tezos: шукаємо хороші альбоми на OBJKT

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота