fbpx
news,Q&A - 28.07.2020

Q&A із засновником Tezos Domains Ендрю Полічеком

Цього тижня Tezos Foundation зустрілися з засновником Tulip Tools Йоханом Танзером, щоб обговорити поновлення для Tplus, над чим працює команда Tulip Tools і чого очікувати від них у майбутньому. Ми перевели їхню бесіду російською мовою.

Ендрю Полічек розповів про роботу Agile над доменами Tezos і проєкти, над якими працює його команда, а також пояснив, в чому полягає цінність сервісів іменування блокчейнов.

Що собою являє Tezos Domains?

Tezos Domains — це розподілена, відкрита і розширювана система іменування, що використовує блокчейн Tezos. Функціональність доменів Tezos подібна до DNS, але для адрес Tezos. Так само, як DNS, Tezos Domains працює з ієрархічними іменами, розділеними крапками, які називаються доменами, при чому власник домену має повний контроль над своїми піддоменами. За бажанням він може створювати дочірні домени на будь-якому рівні і навіть передавати їх іншим людям. Наприклад, якщо Аліса володіє «alice.tez», вона може створити «pay.alice.tez» і налаштувати його за власним бажанням. Іншим варіантом використання може бути гаманець, що дозволяє користувачам безкоштовно призначати власний домен 3-го рівня (наприклад, «alice.magma.tez»).

Одним з найважливіших моментів є досягнення значного рівня впровадження, завдяки чому користувачі зможуть використовувати свої домени в усій екосистемі Tezos. Щоб допомогти з цим процесом, ми плануємо ввести світанковий період, щоб бейкери, гаманці, dApps, оглядачі та інші відомі організації могли зарезервувати свої домени перед запуском. Ми також надаватимемо підтримку різним командам з інтеграцією.

Що таке блокчейн служба імен та як вона працює?

Основна функція служби імен полягає в перекладі значимого і зручного для користувача псевдоніма на адресу Tezos і навпаки. Цей переклад узгоджено на глобальному рівні, завдяки чому всі учасники блокчейну бачать однакові адреси для даного псевдоніма в будь-якому з блоків.

Прикладом такого псевдоніма є «alice.tez». Аліса купила його у центрального реєстратора, керуючого tez, а потім присвоїла йому адресу свого гаманця. Коли вона відправить гроші Бобу, він побачить «alice.tez» в отриманих транзакціях свого гаманця, бо Аліса також встановила зворотний запис, що відображає її адресу як «alice.tez».

Чому Ви вирішили створити службу імен на Tezos, а не іншому блокчейні?

Tezos постійно розвивається і вдосконалює функціональність за рахунок оперативного управління і оновлення протоколів. Це по собі є значною перевагою в порівнянні з іншими платформами смарт-контрактів.
На етапі аналізу доменів Tezos, ми спілкувалися з іншими учасниками екосистеми. Дізнавшись про проекти, які перебувають в процесі розробки і на скільки еволюціонувало співтовариство за останні два роки, ми були справді вражені. З нетерпінням хочеться побачити, яким стане Tezos ще через два роки.
Ми працювали з Tezos з перших днів існування alphanet, і нам пощастило отримати грант від Tezos Foundation для підтримки двох попередніх проектів. Ці проекти з відкритим вихідним кодом були спрямовані на те, щоб допомогти розробникам простіше отримувати дані Tezos, надаючи кінцеві точки SignalR і GraphQL. Більш детальну інформацію можна знайти на TezosLive.io.

Над якими ще проектами працює Ваша команда?

Друга команда Agile Ventures працює над інтеграцією GraphQL в ноду Tezos. На першому етапі ми розглянемо найбільш вигідні способи побудови схеми GraphQL. Пізніше, підписки GraphQL дозволять клієнтам підписуватися і отримувати повідомлення про будь-які події (транзакції, походження, новий блок і т. д.), що відбуваються всередині мережі. На наступних етапах ми додамо запити тільки для читання і, нарешті, мутації. В кінцевому підсумку нам хотілося б мати функціонально еквівалентну опцію GraphQL для існуючого API-інтерфейсу Tezos RPC.

Три речі, на які Ви найбільше чекаєте на Tezos?

Одна з таких речей, безумовно, поява децентралізованих обмінів на Tezos. Безперервна інтеграція DEXter між гаманцями Magma — відмінний хедлайнер.

Під номером два — інтеграція децентралізованої ідентичності з Tezos. Одна з речей, яку передбачає стандарт, — дозволити користувачам безпечно підтверджувати свою особистість за допомогою блокчейна і асиметричної криптографії. Вони також можуть попросити інші організації засвідчити свої заявки. Наприклад, університет зможе підписати заяву, яку Ви пред’являєте третій стороні, про рівень отриманої освіти. Думаю, це відмінний приклад використання блокчейну, не пов’язаного з валютою.

Ми також звернули увагу на інтеграцію підтримки Tezos в інструментарій Truffle. Truffle пропонує стандартизоване середовище для пісочниці, тестування і роботи зі смарт-контрактами на Tezos, що значно спрощує процес розробки.

Інші новини екосистеми

Цього тижня ми оголосили про нашу четверту групу екосистемних грантів, а також деякі оновлення процесу розподілу грантів. Нижче — короткий огляд оновлень зі всієї екосистеми:

– Baking Bad оновили сторінку розкладу бейкерів TzKT, оглядача блоків Tezos.

– BitGo оголосили про пропозицію рішення зі зберігання і випічки для Tezos.

– Blockchain Service Network (BSN), китайська інфраструктура розробки блокчейнів, підтримувана державою, інтегрує Tezos, щоб полегшити процес створення додатків і запуску вузлів.

– CamlCase випустили Magma, власний мобільний гаманець для Tezos, на Android і iOS.

– Cryptonomic випустили оновлення для Q2 Tezos.

– Edukera опублікували пояснення про те, як верифікувати існуючий контракт з Archetype.

– Elevated Returns оголосили про отримання ліцензії на обмін цифрових активів від біржі Таїланду.

– Finoa оголосили про підтримку зберігання і стейкінгу Tezos.

– Nomadic Labs випустили версію 7.3 ноди Tezos, виправивши деякі проблеми безпеки, пов’язані з піринговим рівнем.

– Tezos Commons опублікували детальний аналіз zkChannels для Tezos.

– Tezos Commons випустили 6-ю серію TezTalks з Робом Вітоффом з Polychain Labs.

– Tezos Commons провели AMA з Juraj Selep з SimpleStaking, щоб обговорити ноду Tezos, TezEdge мовою програмування Rust.

– Tezos Ukraine випустили третю частину огляду екосистеми Tezos про організації та бібліотеки розробників.

– Tezsure випустили нову версію Bundle-react, що дозволяє розробникам локально компілювати код SmartPy, розгортати у вузлі Testnet/ Local Tezos і створювати dapps за допомогою вбудованого клієнта React.

– TQ Tezos провели другу сесію TQuorum з демонстрацією мобільного гаманця Magma від засновника CamlCase Тайлера Кларка.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти