Огляд Signum.loans: як зайняти трохи tez під заставу NFT

Огляд Signum.loans: як зайняти трохи tez під заставу NFT

1 жовтня на Tezos запустилася платформа Signum. Там можна позичити tez під заставу NFT, прямо як у ломбарді.

Розповідаємо, як працюють позики на Signum, як ними користуватися та наскільки популярними вони можуть стати.

Що пропонує Signum

Signum — це платформа стандартизованих позик під заставу NFT. Працює так: Аліса створює пропозицію позичити tez та вносить свої NFT на депозит. Боб приймає пропозицію, дає Алісі tez. Якщо Аліса у вказаний термін поверне Бобу зайняті кошти та відсотки, всі залишаться задоволені. Якщо не поверне, то Боб забере її NFT.

Платформа може здатись складною для звичайних користувачів. Якщо в позиках на кшталт Yupana ви даєте кредити під заставу популярних токенів з відомими ринковими курсами, то на Signum потрібно подумати: а чи вдасться продати закладений NFT і покрити суму позики?

Signum цікавий не тільки для позичальників, але й для кредиторів. Вони можуть придбати потенційно цінні токени зі знижкою або просто заробити, якщо позичальник виконає свої зобов’язання.

Як взяти позику на Signum

Для позики потрібно заповнити у правій верхній частині форму «Request a Loan».

У своїй заявці потрібно вказати суму кредиту, бажаний відсоток, тривалість позики та вибрати свої NFT для застави. Потім підтвердити операцію у прив’язаному гаманці та сплатити транзакційні комісії.

Зараз Signum приймає взагалі будь-які NFT. Сума позики залежить не від ринкової цінності токена чи колекції, а лише від бажання кредиторів видати позику саме під цей токен.

NFT, що закладається, переноситься в смарт-контракт Signum. Токен залишить заблокованим, поки потенційний позичальник не скасує свою заявку, або поки не погасить свій кредит.

Як видати позику на Signum

У центральній частині сайту знаходиться табличка із заявками позичальників. Потрібно під’єднати гаманець і натиснути кнопку Accept напроти відповідної заявки.

Перед ухваленням позики варто перевірити, які NFT пропонує позичальник. Для цього потрібно натиснути блакитну кнопку Tokens над показником APR.

Відкриється вікно з переглядом токена. В лівому кутку — іконка посилання, яке веде на сторінку NFT Objkt.com, де можна глянути ціну та активність конкретного NFT. Ми перевірили кілька пропозицій: найчастіше сума позики відповідає ціні, яку власник хоче за NFT на маркетплейсі. Зустрічаються і винятки: один із користувачів хоче отримати 20 000 tez під заставу токенів, які в сумі коштують явно менше ніж 100 tez.

Після схвалення позики залишається чекати, доки позичальник виконає чи не виконає зобов’язання.

Наскільки популярні позики під заставу NFT

Згідно з tzkt.io та внутрішньою статистикою Signum, за 3 дні роботи платформи кредитори схвалили позики на 417 tez із чесних заявок на приблизно 2000 tez. Це непоганий результат.

Ми також вирішили перевірити популярність подібних платформ на інших блокчейнах. Один із NFT-лендингових сервісів Arcade.xyz повідомляє про суму операцій у $25 мільйонів. При цьому найбільша позика склала $4 млн.

За статистикою DeFiLama, обсяги операцій лендингових сервісів під заставу NFT становлять близько 5% від загального обсягу в блокчейнах. Виходить, що на NFT-позики є попит, і ними часто користуються.

Враховуючи популярність та якість NFT на Tezos, позики можуть допомогти крутим колекціонерам звільнити частину коштів для роботи з DeFi або торгівлі. Однак, є проблема — дуже високий APR. Найнижчий відсоток позики становить 40% річних, і при цьому в протоколах на інших блокчейнах така сама ситуація.

Сподіваємося, пропозиція та попит скоро стабілізуються, щоб і позичальникам, і кредиторам було вигідно користуватися Signum. Побажаємо проєкту успіхів і стежитимемо за його розвитком.

Підписуйтесь на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

  1. Telegram-канал
  2. Facebook
  3. Twitter українською мовою
  4. Twitter російською мовою
  5. Twitter англійською мовою
  6. YouTube-канал
  7. Instagram
  8. LinkedIn
  9. hub ForkLog

наступний

InstaDEX — надавайте ліквідність без ризику непостійних збитків

Читайте схожі пости

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Не просто JPEGs: інтерактивні NFT на fxhash

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

Зроби свою вітрину для NFT: огляд DIYFRAME від Андре Фукса

988%, 110%, 47%, 40% річних — найвигідніші ферми на Tezos у 2023 році

988%, 110%, 47%, 40% річних — найвигідніші ферми на Tezos у 2023 році

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота