fbpx
news - 04.08.2020

Погляд на навчальні курси і ресурси Tezos

Публікуємо переклад матеріалу Tezos Foundation про навчальні курси і ресурси Tezos.

Цього тижня ми досліджували деякі з навчальних курсів і ресурсів Tezos, доступних спільноті і широкій громадськості. Ці ресурси необхідні для забезпечення безперервного розвитку екосистеми Tezos, і ми хочемо, щоб всі члени спільноти знали про доступні їм захопливі пропозиції.

Ми хотіли б звернути вашу увагу на широкий спектр навчальних курсів та інших ресурсів, доступних для розробників всіх рівнів, щоб поринути в світ Tezos. З перших днів існування проєкту Фонд приділяє першочергову увагу доступним і інтерактивним вступним курсам, що привертають нових розробників до екосистеми для просування розробки і впровадження блокчейна Tezos.

На додаток до більш як 1 300 розробників, які пройшли навчання в 2019 році в рамках ініціативи Tezos Foundation 1,000 Devs, ми підтримуємо різноманітні ввідні курси, тренінги для розробників та інші ресурси для підтримки спільноти розробників Tezos. Для тих, хто хоче отримати уявлення про написання смарт-контрактів на Tezos, Blockmatics пропонує онлайн-курс для розробників у форматі самостійного навчання, який навчить користувачів основам SmartPy і SmartPy IDE і дозволить студентам складати і розгортати смарт-контракти в тестовій мережі Tezos. Ще одне відмінне введення до смарт-контрактів Tezos — Академія Tezos, розробка команди OCTO Technology, пропонує захопливе інтерактивне керівництво з мови LIGO.

Якщо вас цікавить розробка Dapp, команда BUIDL Labs створила Cryptoverse Wars, інтерактивну школу кодів для створення на Tezos Dapps з використанням SmartPy. Крім того, як згадувалося минулого тижня в оголошенні про екосистемні гранти, ми раді посприяти двом новим навчальним ресурсам. Tezos Kitchen від команди Stove Labs стане всеосяжною і новітньою навчальною програмою контенту, завдяки якій розробники дізнаються, чим може стати в нагоді Tezos в різних варіантах використання. Користувачі зможуть вивчати нові та існуючі концепції за допомогою семінарів, працювати з Tezos wiki та експериментувати з шаблонами смарт-контрактів. На додаток, Tezos Labs спільно із командою Baking Bad створить інтерактивну програму навчання, щоб допомогти більшій кількості розробників екосистеми.

Нарешті, організації з усієї екосистеми Tezos надали власні вебінари в рамках хакатона Tezos + CoinList, який завершився на початку липня. Партнерами хакатона стали Baking Bad, Beacon, Cryptonomic, команда LIGO, Magic, SmartPy, Stove Labs, Tezos Taquito, Tezos Commons, Truffle і TQ Tezos. Кожен з цих ресурсів і курсів становить величезну цінність для екосистеми Tezos і сприяє підвищенню рівня освіти, побудові потужної спільноти і загальному розвитку. Ми закликаємо всіх, хто зацікавлений в проєкті Tezos, взяти участь в цих курсах і приєднатися до спільноти, щоб ми спільними зусиллями створювали сильнішу екосистему.

Інші новини екосистеми

Останнім часом в екосистемі Tezos було помічено безліч шахраїв, багато з яких пов’язані з використанням шкідливих доменів, в тому числі: tezosweb [.] Info, tezosweb [.] Org, tezbox [.] Io, tezbos [.] Net, tezoswebwallet [ .] com. Якщо Ви помітите шахрайські дії або домен, негайно повідомте про це за адресою [email protected]
Крім того, минулого тижня ми оголосили про четверту групу екосистемних грантів, а також про деякі оновлення процесу отримання грантів. Нижче — огляд додаткових новин екосистеми:

 1. Baking Bad випустили відео-гайд про те, як встановити індексатор блокчейна Tezos і API Tezos за допомогою докера.
 2. Baking Bad опублікували блог-пост про кращі методи застосування API оглядача Tezos.
 3. Baking Bad випустили дослідний звіт про структуру та розподіл вузлів в мережі Tezos.
 4. Клод Бард і команда Taquito створили тестовий збирач для токенів FA1.2.
 5. Metastate опублікували блог-пост про деталі нової версії оболонки Tezos, що включає оновлення середовища протоколу.
 6. MIDL.dev випустили набір інструментів з відкритим вихідним кодом, який дозволяє користувачам створювати налаштування валідатора Tezos в хмарі всього за один крок.
 7. Nomadic Labs опублікували блог-пост про тестове охоплення реалізації OCaml Tezos і про те, що інтерпретатор вузла Michelson повністю покривається тестами.
 8. Nomadic Labs і Metastate запустили Dalphanet, тестову мережу, призначену для тестування нових функцій, які можуть бути реалізовані в протоколі Tezos.
 9. Runtime Verification Inc. оголосили про свої плани з розробки системи формальної верифікації для Michelson.
 10. Serokell випустили статтю про те, як домогтися правильності смарт-контрактів Tezos з новими типами Haskell.
 11. Команда TezEdge випустила ще одну статтю, в якій обговорюється Mempool Tezos і його нода Tezos в Rust.
 12. Tezos Commons провели TezTalks Live # 8 за участю Андреаса Гассмана з AirGap.
 13. Tezos Commons випустили 24-й випуск Baking Sheet, розсилки новин спільноти.
 14. Tezos India Foundation опублікували статтю про використання Tezster-CLI.
 15. Tezos India Foundation опублікували блог-пост про створення Dapp для шопінгу спільно з React.js і Thanos Wallet.
 16. Tezos Nodes випустили нову версію своїх додатків для iOS і Android, які допомагають стейкхолдерам більш ефективно оцінювати пекарів Tezos.
 17. Tezos Ukraine оголосили про відкриття Tezos Hub в Україні, креативного простору, створеного для залучення талантів і розвитку інноваційних ідей, пов’язаних з Tezos.
 18. У TQ Tezos відбулася останній захід із серії TQuorum, на якому обговорювалася легка перевірка з нульовим знанням за участю Дрю Тейлора (Chain of Insight).

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб не пропустити новини екосистеми Tezos:

 1. Telegram-канал.
 2. Facebook.
 3. Twitter українською та російською мовами.
 4. Twitter англійською мовою.
 5. YouTube-канал.
 6. Instagram.
 7. LinkedIn.
 8. hub на ForkLog.

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти