Воркшопи, інкубатор, курс та анонси: підсумки 2021 року від Tezos Ukraine

Воркшопи, інкубатор, курс та анонси: підсумки 2021 року від Tezos Ukraine

Попри локдаун, 2021 був крутим: протокол Tezos тричі оновився, а ціна tez майже побила історичний максимум. Ми ж провели хакатон, запустили інкубатор, написали курс і запланували нові круті події.

Дізнайтеся, що ми встигли зробити у 2021 році та плануємо зробити у 2022.

92 статті, 104 000 переглядів та тисячі лайків у соцмережах

У 2021 році ми опублікували 92 статті та інтерв’ю, резюме подій екосистеми Tezos та величезний курс на 80 сторінок. Все це — українською, російською та англійською. Наші матеріали регулярно ставали найпопулярнішими постами про Tezos на Twitter та Reddit, а ще потрапляли у добірки ForkLog HUB.

Якщо ви недавно приєдналися до спільноти Tezos або хочете дізнатися більше про крипторнок, подивіться найцікавіші статті:

Воркшоп з розробки смарт-контрактів

11 лютого Tezos Ukraine і Attic Lab провели воркшоп з розробки смарт-контрактів із призовим фондом 500 tez ($1900 на той момент) і анонсували Tezos DeFi Hackathon 2021.

На воркшопі Михайло Дєгтярьов підсумував відеокурс та відповів на запитання глядачів. Автори найкращих питань отримали по 15 tez, а решта учасників — по 8 tez.

Потім учасники приступили до практики: написання смарт-контракту за завданням. Троє учасників впоралися найшвидше і виграли по 80 tez кожен.

Згадайте, як це було — подивіться воркшоп.

Tezos DeFi Hackathon 2021

26 лютого стартував дводенний хакатон з розробки проєктів на Tezos із призовим фондом $25 000. Ми постаралися підготувати учасників і допомогли організувати три воркшопи:

 • створення токена стандарту FA1.2 мовою LIGO з Анастасією Кондауровою з Madfish
 • робота з блокчейн-браузером BetterCallDev, бібліотекою PyTezos та смарт-контрактами у браузері з Михайлом Заїкіним з Baking Bad;
 • взаємодія зі смарт-контрактами з будь-якого фреймворку з підтримкою JavaScript від Корнія Васильченка з Madfish Solutions.

На Tezos DeFi Hackathon 2021 зареєструвалися 207 учасників. Потім вони поділилися на 22 команди та надали 24 проєкти: 11 реалізацій власних ідей та 13 рішень партнерських челенджів.

Перемогли шість команд із найкращими проєктами:

 • DONUTEZ TEAM — конструктор фармінгу доходу на базі фабрики токенів;
 • Fortune — ончейн-ставки на курси криптовалют через оракул Harbinger;
 • The Buttonists — NFT-маркетплейс з новими типами аукціонів;
 • Дичина — NFT-комікси, які працюють без IPFS;
 • PlugTruck — маркетплейс для продажу музики у формі NFT;
 • DeFi Experts — DeFi-гра космічної тематики.

Стартап-інкубатор для блокчейн-розробників

Карантин не завадив нам запустити стартап-інкубатор. У липні Tezos Ukraine сформувала дві команди з фронтендів, бекендів та девопсів, видала їм макбуки для роботи та розпочала навчання.

На грудень 2021 року учасники інкубатора закінчили з теорією (більш ніж 1000 годин лекцій та практичних завдань!) та почали працювати над пет-проєктом. Незабаром вони представлять свій блокчейн-браузер зі зручним інтерфейсом та підтримкою API.

Хоча роботу ще не завершено, стартап-інкубатор вже приніс результати. Учасники розповіли, що ментори допомогли їм позбавитися помилок новачків, освоїти найкращі способи вирішення завдань та навчитися працювати в команді. Дізнайтеся більше у нещодавньому інтерв’ю з учасниками.

Курс з блокчейн-розробки для новачків

Будь-яка документація для розробників має недолік — вона орієнтована на розробників. Тому ми написали курс для новачків. Пояснили все: від різниці між константами та змінними до процесу випуску NFT через власноруч написаний смарт-контракт.

Декілька фактів про курс:

 • опубліковано на ForkLog — найпопулярнішому СНГ-медіа про криптовалюту;
 • у ньому 80 сторінок теорії, прикладів, шаблонів та практичних завдань;
 • можна читати українською та англійською;
 • є у форматі PDF-книги;
 • його прочитали 15 тисяч людей.

Якщо ви пропустили курс — прочитайте. Дізнаєтеся, як працює віртуальна машина, від чого залежать комісії блокчейн-додатків та чому токенів не існує, але вони є. В курсі п’ять уроків, а читання без виконання завдань займе 20 хвилин.

Воркшоп із тестування контрактів

У жовтні ми провели воркшоп із розробником Baking Bad Степаном Наумовим. Він показав, як тестувати смарт-контракти на вразливості та як створити інтерфейс для блокчейн-додатка за допомогою Taquito та Beacon.

Глядачі отримали практичне завдання — знайти у контракті дві помилки, показати їх за допомогою тестів та пофіксити. Троє учасників вирішили завдання швидше за інших, і отримали нагороди — по $500 на tez. І навіть крутіше — вони продовжили вчитися та розробляти на Tezos.

Степан Наумов — переможець Tezos DeFi Hackathon 2021, який влився у команду Baking Bad та продовжив розробляти на Tezos.

Воркшоп з NFT

Інший призер Tezos DeFiHackathon 2021 — Дмитро Бондар, співзасновник команди The Buttonists і маркетплейсу NFT Button — у листопаді провів воркшоп з NFT у рамках події GeckoCon. Ми підготували детальне резюме для тих, хто пропустив воркшоп. Там є:

 • словник NFT-сленгу;
 • принципи ціноутворення токенів;
 • інструкція з випуску NFT;
 • добірка інструментів для художників та колекціонерів.

А якщо ви хочете дізнатися більше про прибуткове фермерство та APY, загляньте в DeFi-словник.

Плани на 2022 рік

Ми працюватимемо далі: будемо пояснювати фічі оновлень, розповідати про нові проєкти Tezos, шукати цікаві NFT та брати інтерв’ю.

Окрім звичайних матеріалів, ми плануємо щонайменше три великі проєкти: гайд по бейкінгу і запуску вузла Tezos на будь-якій операційній системі, гайд по DeFi в цілому і головне — найбільший блокчейн-хакатон для російськомовних розробників. А про інші плани розповімо вже у новому році.

З Новим роком вас!

Підпишіться на соціальні мережі Tezos Ukraine, щоб нічого не пропустити:

 1. Telegram-канал
 2. Facebook.
 3. Twitter російською та українською мовами
 4. Twitter англійською мовою
 5. YouTube-канал
 6. Instagram
 7. LinkedIn
 8. hub на ForkLog

наступний

Чому APR Kolibri Savings Rate та youves Saving Pool відрізняються на 5%

Читайте схожі пости

Спільнота Tezos зібрала для України $300 000!

Спільнота Tezos зібрала для України $300 000!

34 команди з Tezos DeFi Hackathon 2022 хочуть далі працювати на Tezos: розповідаємо про їхні проєкти

34 команди з Tezos DeFi Hackathon 2022 хочуть далі працювати на Tezos: розповідаємо про їхні проєкти

Тепловізори, броня та допомога дітям: як ваші tez вже допомогли Україні

Тепловізори, броня та допомога дітям: як ваші tez вже допомогли Україні

Читайте блог і не пропускайте новини про TezosЧитати блог

Спільнота