fbpx
12.11.2020

Запущено четверте он-чейн оновлення Tezos — Delphi

Сьогодні в обід блокчейн Tezos був успішно оновлений за рахунок впровадження Delphi. Delphi — четверте оновлення Tezos за останні два роки — і далеко не останнє.

Античні Дельфи, Храм Афіни. Автор: Yingna Cai / Shutterstoc

Найбільш важливою особливістю цього оновлення є різке зниження споживання газу та обмежень для смарт-контрактів, що стало можливим завдяки істотним поліпшенням продуктивності Michelson і газової моделі. Delphi також знижує витрати на зберігання в чотири рази, відображаючи поліпшення нижчого рівня зберігання. Детальніше про особливості технічних покращень в Delphi можна прочитати тут.

Delphi дозволяє знизити споживання газу приблизно на 75%, надаючи можливість використовувати більш складні смарт-контракти в просунутих мережевих додатках. Це показує цінність адаптованості Tezos, оскільки в інших загальнодоступних блокчейнах, таких як Ethereum, відсутні формальні механізми для регулярного забезпечення оновлень протоколів і реалізації масштабних поліпшень функціональності.

Хоча Tezos вже кілька разів успішно оновлювався, в подальшому технічні групи, які роблять свій внесок в основний протокол, будуть пропонувати поновлення протоколу стейкхолдерам через регулярні інтервали часу кожні кілька місяців, як зазначено в цьому пості на Tezos Agora. Tezos — це перший великий блокчейн, в якому є он-чейн механізм координації, який дозволяє виконувати оновлення часто і задіюючи всіх стейкхолдерів. Це означає, що в міру розвитку екосистеми криптовалюти і нових технічних досягнень Tezos може більш ефективно впроваджувати інновації та розвиватися, щоб залишатися на сучасному рівні і зберігати свій мережевий ефект.

Розробники екосистеми Tezos, включаючи як давніх членів ком’юніті, так і нових учасників екосистеми, схвально відреагували на останнє оновлення та недавно оголошений графік оновлень.

Х’юго Ренодін, співзасновник LGO Group і засновник Bender Labs сказав:
Після продажу LGO ми з партнерами зосередилися на пошуку блокчейна, який особливо підходить для продуктів DeFi масового та інституційного рівня. Базовий протокол є важливим аспектом, тому регулярний графік і періодичність оновлень Tezos особливо цікавлять нас, оскільки я можу бути впевнений, що будуть відбуватися часті поступові поліпшення, які зроблять наші продукти більш привабливими для кінцевих користувачів. З об’єднанням регулярності оновлень і зниженням витрат на газ, які приносить це конкретне оновлення, Tezos ідеально підходить для розробки DeFi”.

Артур Брайтман, один з перших архітекторів Tezos, додав:
Tezos був створений для того, щоб покращувати, розвиватися і рости. Приємно бачити, як команди з усього світу об’єднуються, щоб втілити це бачення в життя

Готовий працювати з Tezos Ukraine?

Контакти